statystyki

Nie będzie zmniejszenia środków dla urzędów pracy

autor: Michalina Topolewska12.01.2016, 07:42; Aktualizacja: 16.01.2016, 12:51

241,5 mln zł jest przewidziane w tym roku na realizację przez pośredniaki zadań fakultatywnych. Początkowo plan finansowy Funduszu Pracy (FP) przewidywał kwotę o 60 proc. niższą, ale dzięki autopoprawce do budżetu na br. została ona zwiększona.

W sprawie obcięcia pieniędzy wystąpiło do Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Forum Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy. W swoim stanowisku wskazało, że z pieniędzy na zadania fakultatywne finansowane są m.in. wymiana korespondencji z bezrobotnymi, pracodawcami i innymi instytucjami, rozwój i utrzymanie systemów informatycznych, wypłacanie dodatków do wynagrodzeń oraz obowiązkowe szkolenia dla pracowników.

– Przy zachowaniu pierwotnej wysokości środków wystarczyłoby ich może do maja – mówi Jerzy Kędziora, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie i przewodniczący forum.

Dodaje, że mogłoby dojść w ten sposób do poważnego zakłócenia bieżącej działalności jednostek oraz nieprawidłowej realizacji nałożonych zadań, zwłaszcza że nie ma możliwości ich finansowania z innych źródeł.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane