statystyki

Nie będzie zmniejszenia środków dla urzędów pracy

autor: Michalina Topolewska12.01.2016, 07:42; Aktualizacja: 16.01.2016, 12:51

241,5 mln zł jest przewidziane w tym roku na realizację przez pośredniaki zadań fakultatywnych. Początkowo plan finansowy Funduszu Pracy (FP) przewidywał kwotę o 60 proc. niższą, ale dzięki autopoprawce do budżetu na br. została ona zwiększona.

W sprawie obcięcia pieniędzy wystąpiło do Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Forum Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy. W swoim stanowisku wskazało, że z pieniędzy na zadania fakultatywne finansowane są m.in. wymiana korespondencji z bezrobotnymi, pracodawcami i innymi instytucjami, rozwój i utrzymanie systemów informatycznych, wypłacanie dodatków do wynagrodzeń oraz obowiązkowe szkolenia dla pracowników.

– Przy zachowaniu pierwotnej wysokości środków wystarczyłoby ich może do maja – mówi Jerzy Kędziora, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie i przewodniczący forum.

Dodaje, że mogłoby dojść w ten sposób do poważnego zakłócenia bieżącej działalności jednostek oraz nieprawidłowej realizacji nałożonych zadań, zwłaszcza że nie ma możliwości ich finansowania z innych źródeł.


Pozostało jeszcze 51% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane