Od 2016 r rząd baczniej przyjrzy się seniorom

01.01.2016, 11:13; Aktualizacja: 01.01.2016, 11:14
emeryt emerytura senior seniorzy

Ustawę uchwalono w poprzedniej kadencji parlamentu.źródło: ShutterStock

Ustawa o osobach starszych – definiowanych jako osoby powyżej 60 roku życia - zakłada, że monitorowanie ich sytuacji obejmować będzie m.in. analizowanie informacji dotyczących demografii, dochodów, warunków mieszkaniowych, aktywności zawodowej, zdrowia, niepełnosprawności, aktywności społecznej i obywatelskiej oraz edukacyjnej, kulturalnej, sportowej, rekreacyjnej, a także dostępności i poziomu usług socjalnych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • czy tak ciężko peło wraz z chłopami mieli,aby.....(2016-01-01 18:01) Zgłoś naruszenie 309

    wyjżeć przez okno i zobaczyć ilu ludzi okradzionych przez nich z emerytur należnych grzebie PO śmietnikach aby przeżyć.Obserwować nauczyli się od samych siebie ??????

    Odpowiedz
  • v(2016-01-01 20:24) Zgłoś naruszenie 341

    Czy mogliby tego nie robić? Jeszcze dojdą do wniosku, że emerytura 2000 zł. to za dużo

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • XXYYZZ(2016-01-02 07:47) Zgłoś naruszenie 222

    Lepiej późno niż wcale! Ale niech to będzie systemowe i z zasadą naczyń połączonych, że jest wynik monitorowania, wniosek i reakcja, a nie działania pozorowane i fałszowanie rzeczywistości. Będą jakieś pieniądze, będzie jakaś akcja, śmieszne programy i badania, jakby seniorzy pojawili się nagle! A problemami seniorów zajmą się naukowcy lub organizacje pozarządowe, których problemy ludzi w wieku senioralnym bezpośrednio nie dotykają. Śmieszyła mnie trzydziestoletnia psycholożka, która podpowiadała mi jak mam żyć w wieku 60+! Proponuję upodmiotowić seniorów, w myśl zasady: NIC O NAS BEZ NAS!

    Odpowiedz
  • opikunki doroslych niepelnosprawnych.(2016-01-02 09:43) Zgłoś naruszenie 173

    niepepnosprawni gdzie sa swidczenia pielegnacyjne, trybunakazal rzodowi ruwno traktowac wszystkich olie maja ciezli stopien inalidwa, lezacy ,pod siebieitp................czekamy.

    Odpowiedz
  • Czy aby ...(2016-01-02 11:56) Zgłoś naruszenie 170

    ... za długo nie żyjo ?!

    Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2016-01-02 13:31) Zgłoś naruszenie 241

    Kurde, już zaczynam się bać.

    Odpowiedz
  • Po owocach ich poznacie ... (2016-01-02 15:19) Zgłoś naruszenie 323

    SENIORZY ... Wszyscy chcą WASZEGO DOBRA, ... NIE DAJCIE GO SOBIE ODEBRAC. A tak naprawdę to maja Was ... głęboko w doopie. Zaczynają sobie o Was przypominać ... przy wyborach. Przekonacie się już ... przy rewaloryzacji emerytur i rent od 01.04.2016. Kaczynski obiecał nawet Seniorom przed wyborami ... odpoczynek po PALMAMI w Egipcie.

    Odpowiedz
  • opiekun(2016-01-02 16:06) Zgłoś naruszenie 252

    oni maja w dupie doroslych niepelnospwrawnych

    Odpowiedz
  • opiekunka niepełnosprawnego meża (2016-01-02 16:58) Zgłoś naruszenie 161

    WO i ich podopieczni czekaja na sprawiedliwisc - wykonanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego a przedewszystkim równego traktowania Bylismy widoczni jedynie przed wyborami a teraz to czekaj babka latka

    Odpowiedz
  • Pacjent(2016-01-02 22:11) Zgłoś naruszenie 160

    jeszcze jedna forma inwigilacji? Niech się zajmą lepiej poprawą dostępu do leczenia.

    Odpowiedz
  • witek(2016-01-03 14:16) Zgłoś naruszenie 161

    Dlaczego opiekun musi żyć za pieniądze podopiecznego?

    Odpowiedz
  • wnerwiony(2016-01-03 18:05) Zgłoś naruszenie 91

    nadmieniam że program solidarność pokoleń został przyjęty przez Radę Ministrów 17 pażdziernika 2008 roku. Chciałbym sie dowiedzieć , co z tej książeczki do tej pory zostało wykonane.Bo z moich obserwacji wyszło że z programu została tylko dupa dupa dupa.

    Odpowiedz
  • Beata(2016-05-26 16:00) Zgłoś naruszenie 10

    do choroby jasnej obiecali podwyżkę rok temu i gdzie ta kasa a opiekunowie osób starszych niech żyioł za 520 zł co tam aby im było lepiej trybunał nakazał ruwno traktować wszystkich opiekunów a nasz rząd ma ten nakaz daleko w dupie co tam niech jedzo żywność z przeceny niech daioł nierobom co siedzo w parkach bo tacy to dostano wszystko od państwa za nieróbstwo

    Odpowiedz
  • taka prawda(2017-01-18 14:41) Zgłoś naruszenie 20

    Suppper darmowe leki, moja teściowa po wyjściu ze szpitala musi płacić za leki 300 zł miesięcznie wszystkie na 100 procent. Żyć nie umierać.

    Odpowiedz