Podwyżki dla służb mundurowych, stworzenie krajowej mapy zagrożeń i rozbudowę struktur policji zapowiedział w Białymstoku wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Podkreślił, że to wszystko ma zwiększyć nasze poczucia bezpieczeństwa.

Jarosław Zieliński mówił, że minister to przede wszystkim sługa. "Takimi sługami ludzi jesteśmy wszyscy, reprezentujący służby mundurowe" - dodał. Jego zdaniem, mundur powinien kojarzyć się przede wszystkim z niesieniem ludziom pomocy.

Wiceminister Jarosław Zieliński wymienił też najpilniejsze sprawy, którymi zajmie się jego resort. Zapowiedział podwyżki: 6 procent dla pracowników cywilnych i 4,6 procent dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Specjalnie utworzona krajowa mapa bezpieczeństwa ma stać się jedną z podstaw kształtowania struktur policyjnych w terenie - dodał wiceminister.

Jarosław Zieliński przypomniał, że z ponad 800-set komisariatów istniejących jeszcze w grudniu 2007-ego roku teraz została połowa i to ma się zmienić.

Ponad 20-tu szeregowych pracowników policji, straży granicznej i pożarnej odebrało dziś w Białymstoku wyróżnienia za ofiarną służbę.