Szydło na Facebooku o 500 zł na dziecko: Będzie można sprawdzić, czy pieniądze są wydawane nieuczciwie

20.12.2015, 18:44; Aktualizacja: 07.01.2016, 13:35
Premier Beata Szydło podczas konferencji prasowej w KPRM.

Premier Beata Szydłoźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Program "500 złotych na dziecko" ma być przyjęty przez rząd 2 lutego, wcześniej odbędą się szerokie konsultacje społeczne. Pierwsze wypłaty mają być od kwietnia - zapowiedziała Beata Szydło. Premier na Facebooku przez pół godziny odpowiadała na pytania internautów dotyczące programu "Rodzina 500 plus".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • prawda(2017-11-15 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Daje sie temu co i tak ma duzo a oni pieknie mieszkaja ,stac ich na wsztstko ,nie ujawniaja ze pracuja oszukuja Panstwo i sie z tego smieja duzo takich co nie slusznie otrzymuje 500 plus ,sprawa przymieraracych emerytow ,nie maja za co sie leczyc ,odmawiaja sobie dobrego jedzenia i tak od emerytury do rmerytury jeszcze daleko a juz brakuje pieniedzy lepiej było nie pracowac i tak by Panstwo dalo wsparcie dla ubogich,duzo na ten temat ale zacznijcie sprawdzac dobrze gdzie ida pieniadze 500 plus dla kogo ,waloryzacja emerytur za przepracowanie w Polsce 40 lat to 0,44 skandal

    Odpowiedz
  • Misia (2016-04-08 21:53) Zgłoś naruszenie 20

    500 plus Pani Szydlo czy moja córka jest gorsza od innych dzieci bo nie dostaniemy pierwsza córka jest dorosła studiuje a druga ma 13 lat i nie dostanie nie wiem jak to mam rozumieć czy mam drugie dziecko czy nie nie mogło być 250 na każde dziecko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Leokadia(2016-01-14 12:09) Zgłoś naruszenie 01

    to ja juz mogę zgłosić Pani Szydło,że te 500 złotych,które córka dostanie ze względu na niskie dochody rodziny NA PEWNO nie wyda zgodnie z "dyrektywą PiS". Powód jest prosty-ja jestem inwalidą i otrzymuję zasiłek stały,córka ma malutkie dziecko,na które dostaje 400 złotych i zasiłek pseudorodzinny,po wliczeniu w dochód tych 500 złotych ja stracę zasiłek rodzinny,lub otrzymam go około 80 złotych (bo już pytałam o ewentualne rozliczenia w MOPR) i przejdę na utrzymanie wnuczki. Bo córka pracy nie znajdzie,dopóki nie da dziecka do żłobka, a nie przyjmą bo trzeba mieć stałą pracę ( kolejny przepis pseudoprorodzinny),ja ze względu na stan zdrowia (chory kręgosłup.wymiana stawu biodrowego,chodzę o kulach)z dzieckiem nie zostanę. Mogę jeszcze ewentualnie palnąć sobie w łeb... Nikt jakos nic nie mówi skąd sie biorą samotne matki (niektóre z wyboru,bo być małżeństwem się nie opłaca,inni bo panom się nie chce płacić alimentów i zwiewają pracować na czarno,bo państwo da na dziecko/i i ch..a im zrobi.. to się nazywa p o m o c.. zyskają tylko ci co i tak mają ,ot ,dzieciaki będą miały na większe kieszonkowe.. może na kolejną działkę dopalaczy...

    Odpowiedz
  • mam(2015-12-21 07:30) Zgłoś naruszenie 02

    jeśli moje pierwsze dziecko w tym roku konczy 18 lat a drugie jest jeszcze małe to dostanę czy nie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Verdad(2015-12-21 07:28) Zgłoś naruszenie 31

    Jak widać, powstanie nowy zawód: rozpłodowiec IV RP.W Anglii już nastolatki zachodzą w kolejne ciąże, dostają mieszkania i zasiłki. Ich dzieci robią to samo, bo taki model widzą w domach. U nas będzie to samo. Widzieliście te "biedy" na spotkaniu z panią Premier? Porządne fryzury, ubrania, ząbki...Jedna rozczulająco, że lada chwila urodzi 8 dziecko....Skandal goni skandal.

    Odpowiedz
  • smutna(2015-12-21 05:54) Zgłoś naruszenie 44

    jak zwykle samotne matki oszukano-jezeli zarabia i dochod na jednego wychodzi np 810 nie dostanie 500.Zenujace

    Odpowiedz
  • grdgrdg(2015-12-21 05:53) Zgłoś naruszenie 31

    To nie program "500 na dziecko", tylko "500 na lepsze dzieci". Dzieci - jedynacy, czy z dorosłym rodzeństwem to dla tego rządu dzieci gorszego sortu.

    Odpowiedz
  • Lemingi&Swert& Kosiniak-Kamysz- PSL , HANBA ! ! !(2015-12-21 02:19) Zgłoś naruszenie 27

    Dziekujemy za merytoryczne informacje, NA POHYBEL "KOD" !

    Odpowiedz
  • Polak(2015-12-21 00:10) Zgłoś naruszenie 45

    Najlepiej na tym wyjda KODfidenci,wyprawka dla dzieci resortowych zapewniona,element patologiczny przepije i umocni gorzelnie Palikota,zarobia banki,sklepy,straci na pewno budzet panstwa chyba ze....

    Odpowiedz
  • sa(2015-12-20 23:28) Zgłoś naruszenie 70

    Program pomocy popieram , ale biednym o niskich dochodach netto np. do 2500zł/os w rodzinie, bo bogaczom dokładać którzy zarabiają po 10-20-50 tys to jest bezsens. Oni i tak tego nie zauważą. Biednym rodzinom z alkoholowymi kłopotami, dawać bony lub płacić rachunki za media (jak w USA) przez pomoc społeczną UG/M. W innym przypadku to dzieci tego nie odczują a pójdzie na przelew, tylko pijaństwo się powiększy. Z góry to można przewidzieć, najlepiej zapytać MOPS.

    Odpowiedz
  • s(2015-12-20 22:25) Zgłoś naruszenie 31

    a co z emeryturami

    Odpowiedz
  • Jurek(2015-12-20 21:22) Zgłoś naruszenie 42

    Po co konsultacje społeczne skoro jest napisane, że program ma i tak być przyjęty przez rząd? Szerokie konsultacje społeczne w miesiąc? Dobra, już nie pytam. Niektórym się mózg może przegrzać od myślenia.

    Odpowiedz
  • ocalały z watahy(2015-12-20 20:53) Zgłoś naruszenie 313

    KODfidentom proponuje marsze i protesty, najlepiej w Wigilie w porze wieczerzy Polaków.

    Odpowiedz