statystyki

Mniej składek do ZUS za zatrudnienie pięćdziesięciolatków. Niektórych

autor: Małgorzata Raczkowska08.12.2015, 11:03

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Prowadzę niewielką firmę, w okresie zimowym panuje u mnie wzmożony ruch. Chcę więc zatrudnić dodatkowych pracowników – opowiada pan Andrzej z Podhala. – Mam na oku dwie osoby, małżeństwo po pięćdziesiątce, ludzi z sąsiedztwa. Czy to prawda, że za pracowników, którzy ukończyli lat 50, nie będę musiał płacić składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych – zastanawia się przedsiębiorca

Niezupełnie. Co do zasady, za osobę zatrudnioną na podstawie umowy o pracę, która otrzymuje co najmniej minimalne wynagrodzenie, należy opłacić składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Istnieje jednak wiele okoliczności, w których pracodawcy zwolnieni z tego obowiązku. Jedną z nich jest wiek pracowników.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • Inspektor Pracy(2015-12-09 08:55) Zgłoś naruszenie 30

    ...........ten tytuł powinien brzmieć :Mniej składek do ZUS za zatrudnienie sześćdziesięciolatków! -Pamiętacie jak były już premier „i były nałóg alkoholowy któremu jak zabrakło gorzały to, ćpał maryśkę”-- ,pracownik ówczesnego Świetlika -ogłosił: ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących "... a co zrobił z robotnikami zatrudnionymi od 15 r zycia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Jak to jest że pierwszy Ćpun uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r życia . Kim jest ta Kopacz który popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazała na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż: " każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury. .. Kim Ona jest: -Lekarzem POlskiego obozu pracy w stylu Oświęcim? Codziennie spotykam ludzi którzy takich jak Oni przeklinają z nienawiścią!

    Odpowiedz
  • Obywatel(2015-12-09 09:39) Zgłoś naruszenie 10

    do Inspektora : Tusk w ten sposób podziękował SBkom za dostarczanie Mu trafki i przymykanie oka na jego burdy stadionowe.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane