statystyki

Więcej pieniędzy dla inspekcji sanitarnej

autor: Aleksandra Kurowska07.12.2015, 07:39; Aktualizacja: 07.12.2015, 08:56

Pracownicy leczniczych jednostek budżetowych mogą dostać w 2016 r. podwyżki od 6 do 15 proc. Dotyczy to głównie osób zatrudnionych w powiatowych i wojewódzkich stacjach sanitarno-epidemiologicznych oraz w Głównej Inspekcji Sanitarnej.

Z powodu wysokich wymagań wobec pracowników, ale niskich płac były problemy z zapewnieniem kadr do inspekcji. Do konsultacji trafił więc projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie ministra zdrowia z 17 lipca 2014 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej (Dz.U. poz. 954).

– W inspekcji sanitarnej podwyżek nie było od czterech lat, a w jeszcze wcześniejszych płace rosły na bardzo niskim poziomie – podkreśla Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego. – Mamy bardzo dobrze wykształconą kadrę, wysokie wymagania wobec pracowników, ale wynagrodzenia wielu osób zbliżają się do płacy minimalnej – dodaje.


Pozostało jeszcze 40% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

 • etryui(2016-01-12 16:23) Zgłoś naruszenie 80

  powyższe pozwoli asystentowi (wykształcenie wyższe, staż pracy 15 lat) zatrudnionemu w Inspekcji Santarnej nadzorującemu podmioty gopodarcze zarabiać najniższą krajową.... GRATULACJE!

  Odpowiedz
 • CZYŻBY NAS OSZUKALI(2016-02-05 16:56) Zgłoś naruszenie 60

  ".... W inspekcji sanitarnej podwyżek nie było od czterech lat, a w jeszcze wcześniejszych płace rosły na bardzo niskim poziomie – podkreśla Jan Bondar, rzecznik głównego inspektora sanitarnego. ..." ale jaja, góra nawet nie wie co się dzieje na dole. owszem, może i góra dostała ostatnią cztery lata temu podwyżkę i dla tych na dole, która rozparcelowała między sobą, bo dól od siedmiu lat nie dostał ani grosza podwyżki, to w takim układzie, gdzie są te pieniądze z wcześniejszych trzech lat. ALE NUMER, KTO ZARĄBAŁ PIENIĄDZE PRZEZNACZONE DLA DOŁU.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pracownik(2016-03-29 10:37) Zgłoś naruszenie 40

  od jakich czterech lat?!!!!, pracownik zarabia ze wszystkimi dodatkami poniżej 2 tys. zł.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane