statystyki

Jak w grudniu 2015 roku zamknąć sześciomiesięczny okres rozliczeniowy

autor: Łukasz Prasołek03.12.2015, 09:14; Aktualizacja: 03.12.2015, 10:05
Niezrekompensowana dniem wolnym praca w sobotę 5 grudnia prowadzi niewątpliwie do naruszenia zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy.

Niezrekompensowana dniem wolnym praca w sobotę 5 grudnia prowadzi niewątpliwie do naruszenia zasady przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy.źródło: ShutterStock

Pracownik działu IT zatrudniony na stanowisku technika-elektronika pracuje w podstawowym czasie pracy w 6-miesięcznych okresach rozliczeniowych, pokrywających się z półroczami, zgodnie ze stałym rozkładem od poniedziałku do piątku. Pracodawca wprowadza w grafikach pewne modyfikacje, planując podwładnym dłuższe weekendy. Załóżmy, że w grudniu 2015 r. jako dzień wolny za święto 26 grudnia wyznaczył 31 grudnia, a w Wigilię udzielił pracownikom dnia wolnego za święto 15 sierpnia.

Wystąpił jednak problem, gdyż jednego z nich pracodawca wezwał do pracy w wolną sobotę 5 grudnia, a choroba pracownika w okresie od 21 do 27 grudnia pokrzyżowała plany pracodawcy co do uzgodnienia terminu odbioru dnia wolnego. Ponadto w sylwestra podwładny został wezwany do pracy na 4 godziny w związku z awarią nowej serwerowni. W jaki sposób naliczyć wynagrodzenie za nadgodziny, jeśli poza pensją zasadniczą w kwocie 5800 zł pracownik otrzymuje zmienne premie wynikowe, za grudzień 2015 r. w kwocie 3650 zł?

ODPOWIEDŹ


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane