statystyki

ZUS łaskawszy dla dłużników: Można odroczyć lub rozłożyć na raty wszystkie zaległe składki

autor: Maria Kuźniar01.12.2015, 17:00
ZUS, emerytury, pieniądze, złotówki

Teraz możliwość rozłożenia na raty lub odroczenia dotyczy wszystkich składek.źródło: ShutterStock

Pan Andrzej jest mechanikiem, prowadzi niewielki warsztat. – Zatrudniam kilku pracowników, wszystkich na umowę o pracę. Niestety, ostatnio sytuacja finansowa firmy nie jest najlepsza, jestem pewny, że będę miał zaległości w opłacaniu składek. Spotyka mnie to po raz pierwszy, nie wiem, czy mogę starać się o umorzenie albo rozłożenie ich na raty, a jeśli tak – to czy dotyczy to wszystkich należności, czy tylko części. Nie chcę likwidować warsztatu ani zwalniać pracowników, ale w tej sytuacji poważnie się nad tym zastanawiam – martwi się nasz czytelnik.

Od dziś wchodzą w życie korzystne dla przedsiębiorców zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych – zmieniają się możliwości udzielania ulgi na należności w części finansowanej przez ubezpieczonych. Zmiana ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych została uchwalona w kwietniu tego roku, jednak ze względu na vacatio legis wejdzie w życie dopiero teraz.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane