Pomoc społeczna 2016. Jakie kryteria, świadczenia i zasiłki?

autor: Hubert Rabiega28.11.2015, 12:30
Zasiłki i świadczenia w okresie 2015/2016

Zasiłki i świadczenia w okresie 2015/2016źródło: ShutterStock

W nowym okresie zasiłkowym 2015/2016 niektóre świadczenia wzrosną i będą dostępne dla większej liczby osób potrzebujących z racji podwyższenia ogólnego kryterium dochodowego do poziomu 674 złotych (o 100 zł). Wysokość świadczeń w kolejnych latach będzie systematycznie podwyższana

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (14)

  • guru122(2015-11-28 21:46) Zgłoś naruszenie 195

    Farsa, sterty papierków, kupa straconego czasu tylko po to by dostać... 89zł.

    Odpowiedz
  • bozena(2016-02-05 09:54) Zgłoś naruszenie 164

    Pomoc...dziwne słowo! Bo jaka to pomoc,jeśli z zasiłku stałego jest mi odliczany dodatek mieszkaniowy? Moje pytanie, to, w którym momencie mam pomoc?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gigi(2016-06-04 16:34) Zgłoś naruszenie 150

    Nie wiem co trzeba okazać ,żeby dostać 500 zł na dziecko.Ale wkurza mnie to ,że zarabiam za mało ,żeby godnie żyć ,a za dużo żeby dostać jakąkolwiek pomoc.Pracuję w przedszkolu ,do którego chodzą różne dzieci ,te które dostały 500 zł i te.które nie dostały.Zbliżają się wakacje ,czyli wypłaty a funduszu socjalnego.Za moje wynagrodzenie nie stać mnie ,żebym mogła wyjechać na wakacje.Ale zakład pracy wypłaca nam pieniądze na wakacje.Zawsze brany jest pod uwagę średni dochód z ostatnich 3 miesięcy plus dochód męża podzielony na członków rodziny .Ja zatem dostaję grosze,ponieważ jestem w tej dobrej sytuacji ,że mam pracującego męża,który zarabia .A mam koleżanki,których mężowie nie pracują ( pracują na czarno,bo tak im wygodnie)i One są w tej gorszej sytuacji finansowej i zawsze dostają więcej.Moim skromnym zdaniem pieniądze z funduszu powinny być wypłacane tylko i wyłącznie dla pracownika.Pracowałam 10 miesięcy bez jednego dnia zwolnienia i nie mogę wyjechać ,żeby odpocząć .I nie zgadzam się utrzymywać cudzych mężów nierobów.

    Odpowiedz
  • Matka polka(2016-05-31 21:07) Zgłoś naruszenie 86

    Zaznaczę przy okazji , że zapis 500 + jest zapisem niekonstytucyjnym ale oczywiście rodzice wielu potomków , nie będą się nad tym zastanawiać. Za sam fakt, że dziecko drugie i kolejne - żyje dostają rodzice po 500 zł na każde a przy jedynaku trzeba już spełniać: kryterium dochodowe, pokazać pit 11 za 2014, dokument o rozwodzie, wyrok z kim dziecko jest i wcale to nie gwarantuje wypłaty 500 ! . Zatem bronię jak lew stanowiska, że ten zapis jest niekonstytucyjny - bo jak widać jedynacy nie mają takich samych praw co drugie i kolejne dziecko. Dziwię się że ludzie tego nie chcą zobaczyć. Za PRL dostawało się na każde !

    Odpowiedz
  • Wściekła(2016-10-20 12:48) Zgłoś naruszenie 65

    Patologia dostanie .. I bedzie chlała za to..a normalna osoba nie pijąca pracująca ledwo co łapie koniec z koncem i ****** Odmówili mi 500 plus.. Bo z roku 2014 brali... Liczyli ...:( dodatkowo terazniejsze zarobki biorac pod uwage.. Nerwy. Oczekiwanie. Donoszenie dokumentów itd .. Jednym zdaniem pirdzielic te 500 te dodatki itd.

    Odpowiedz
  • W Holandii...(2015-11-29 07:17) Zgłoś naruszenie 62

    W Holandii poziom nakladow na polityke rodzinna /2010 r./ wynosil 1,2% PKB oraz 2,4% PKB na pomoc mieszkaniowa i zwalczanie wykluczenia spolecznego, w Polsce 0,8 i 0,2; srednia unijna 2,3% i 1%.

    Odpowiedz
  • robert niepelnosprawny(2016-11-17 11:44) Zgłoś naruszenie 64

    chce tylko stwierdzic ze obecny zad robi wszystko by poprawic ,zycie ludzi najubozszysz, to ze niektorzy dostaja za malo lub wcale to tylko wylaczna wina regionalnych M.O.P.S , Ludzie ktorzy tam pracuja w wiekszosci to ludzie bez serca i zrozumienia innych osob maja zakodowane w glowach ze jak za duzo pomoga to bedziemy za bogaci boli ich serce kiedy trzeba pomoc innym , choc moze nie wszyscy ,Moja zona poszla do pracy w koncu pazdziernika pierwsza pelna pensje wziela w grudniu a mi zasilek staly zabrali juz w pazdzierniku i 2 miesiace trza bylo zebrac na przezycie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wkurza (2016-12-08 18:46) Zgłoś naruszenie 50

    to tak jak ja na syna brałam a dziś mi zabrali orzeczenie taka polska nasza

    Odpowiedz
  • zalamana (2017-04-11 17:33) Zgłoś naruszenie 50

    jestem osoba niepelnosprawna choruje od 4 lat mialam raka szyjki usunieto mi go ,obecnie wykryto guza piersi oprocz tego mam ostra niewydolnosc zylna, łuszczycowe zapalenie stawow, atypowe bole serca zwyrodnienie kregoslupa czekam na wynik tk glowy dostalam zasilek staly w wysokosci UWAGA !!! 67 zł miesiecznie !!!! z tego mam wykupic leki za okolo 240 zł ma mi rowniez starczyc na dojazdy do lekarzy i szpitali a gdzie zycie?

    Odpowiedz
  • ROBERT MICHAŁOWICZ(2016-09-21 16:07) Zgłoś naruszenie 33

    ja coroku poszukuje pracy stałej i cieszko znaleść zatrudnienie wy naszej polsce spowdu kłutni żadu o stołki powini sie skupic na szryh obywatelah ktuży sukaja zatrudniena wy rurznyh firnah i wciasz jest selekcja ci gorsi a ci jepsi wkształceni a te ktyry słabiej to zły i ta biedota nisza klasa robotnicz tesz szzuka zatrudniena kiedy to sie zmieni, ten 500+ PIECET PlUS TO JEST ZAMAŁO NA DZIECI ŻEB JE UTSZYMAC .DAJCIE PRACE ZA GDZIWE WNAGRDZENI.I JESTEM SZARYM OBYWATELEM ZAWIEDZONY TA POLSKA. ROBERT MICHAŁOWICZ Z ZAMOSCIA

    Odpowiedz
  • Polski...(2015-11-29 05:19) Zgłoś naruszenie 24

    Polski obecny system polityki prorodzinnej obejmujacy ulgi w PIT jak i pomoc spoleczna generalnie podoba mi sie, jak rowniez odpowiednie relacje miedzy obydwoma podsystemami.
    W ulgach PIT podnioslabym kwote na drugie dziecko, aby zachowac progresje w ulgach od pierwszego do czwartego dziecka wlacznie.

    Uwazam, ze istniejacy system polityki prorodzinnej nalezy tylko odpowiednio wzmocnic do uzyskania poziomu nakladow 1,5 - 1,8% PKB, a po znacznym ograniczeniu szarej strefy do 2,0 - 2,3% PKB i waloryzowac co roku wskaznikiem wzrostu plac.

    Nie jestem zwolennikiem wprowadzania nowego bytu jakim jest program 500+.
    ---
    W 2011 r. naklady na polityke prorodzinna stanowily 0,8% PKB przy sredniej unijnej 2,3% PKB. /Social Europe, KE 2013/.

    Odpowiedz