To obiecujące zapowiedzi expose premier Beaty Szydło. Założyciel Fundacji Nadzieja w potrzebie Zdzisław Wróbel powiedział w Polskim Radiu RDC, że wiele rodzin czeka zwłaszcza na obiecane przez nowy rząd finansowe wsparcie.

Ekspert zaznaczył jednocześnie, że ważne jest aby trafiło ono do prawdziwych rodzin a nie stanowiły impulsu do zwiększania dzietności w środowiskach patologicznych.
"Warto zwrócić na to uwagę, żeby regulacje przyznawania tych pieniędzy były określone i by nie zachęcały one do rozwoju faktycznej patologii tylko szły do konkretnych rodzin, które borykają się z problemami ekonomicznymi w wychowaniu dzieci" - powiedział Zdzisław Wróbel.

Zdzisław Wróbel rozważał też potencjalne źródła finansowania tego wsparcia. W opinii gościa RDC mógłby nim być specjalny podatek dla osób nieposiadających dzieci.
Zdzisław Wróbel, który jest także pedagogiem z zadowoleniem przyjął zapowiedź zwiększenia wychowawczej roli szkoły. Jego zdaniem zwłaszcza w szkołach ponadgimnazjalnych potrzeba narzędzi do skutecznego wprowadzania i egzekwowania pożądanych zachowań młodzieży.