statystyki

500 zł na dziecko to za mało? Gminy nie zrezygnują z własnego wsparcia

autor: Zofia Jóźwiak18.11.2015, 12:08; Aktualizacja: 18.11.2015, 12:51
Gdzie nas ubywa, gdzie przybywa

Gdzie nas ubywa, gdzie przybywaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sytuacja demograficzna Polski jest bardzo zła. Nasz kraj się kurczy. Ludzie emigrują, a liczba rodzących się dzieci ledwie wyrównuje liczbę zgonów. Stąd pomysł PiS na wsparcie rodzin z dziećmi. Sytuacja wielu gmin jest także nie do pozazdroszczenia. Ludności ubywa w nich w bardzo szybkim tempie, uciekają przede wszystkim młodzi, rodzi się bardzo mało dzieci, zostają tylko starsi. A to oznacza poważne problemy, choćby zamykanie szkół i szukanie miejsc w domach opieki.

Trudno się dziwić, że taka sytuacja zmusza do szybkiego oddolnego działania i to niezależnie od rządowych pomysłów. Najważniejsze to zahamować odpływ mieszkańców i przyciągnąć do siebie młodych. Nysa już od stycznia chce płacić po 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Uchwałę w tej sprawie właśnie przyjęła rada miasta. Jak wyliczono, będzie to kosztowało ok. 4 mln zł rocznie. Radni uznali, że miasto da radę.


Pozostało jeszcze 29% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane