500 zł na drugie dziecko: Co z innymi świadczeniami?

autor: Michalina Topolewska29.10.2015, 07:18; Aktualizacja: 29.10.2015, 07:52
kredyt gotówkowy-pieniądze-złoty

Inna kwestia, która nie jest w projekcie skonkretyzowana, to wysokość środków przekazywanych gminom na koszty obsługi nowego świadczenia.źródło: ShutterStock

Czy uzyskanie nowej formy wsparcia dla rodziców wyklucza inne świadczenia? Tego projekt zaproponowany przez PiS nie precyzuje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (72)

  • kasia(2016-12-17 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda słów na ich projekt. Mam jedno dziecko, dochód trochę przekroczył a tu ani rodzinnego ani 500plus. Wydatki są ogromne. Bogaci dostali pomoc, co niewiedzą co z tym robic i mają ubaw z 500plus. Ostatnio pani przyszła do salonu kosmetycznego i jeszcze wychwalała ze ma 2 firmy i dostaje 500plus i stać ją za zabiegi. Na co jeszcze im te pieniądze? A niektórzy kombinują co tu kupic dziecku w danym miesiącu -spodnie czy buty???

    Odpowiedz
  • mama(2016-07-19 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    przyznano mi 500+ na dwoje dzieci nieletnich syn pełnoletni poszedł do pracy od maja2016 czy dalej nalezy mi sie 500+ na dwoje bo sś różne zdania

    Odpowiedz
  • m(2016-03-11 21:15) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mój mąż płaci alimenty na 2 dzieci z poprzedniego związku. Czy peniądze te odlicza się od dochodu? Ja mam starszą córkę z poprzedniego małżeństwa i mamy jedno wspólne dziecko. Bez odliczenia jego alimentów się nie mieścimy a z odliczeniem tak. Proszę o odpowiedź.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • artur(2016-03-01 09:06) Zgłoś naruszenie 10

    głupie ludzie nigdy wam nie można dogodzić tak czy siak i zawsze wam żle ,nie dawali pieniedzy żle ,dajomą pieniądze żle .zastanówcie się wogóle czego wy od życia chcecie

    Odpowiedz
  • Nata Lee(2016-02-16 13:33) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie tylko jedno. Dostaje teraz zasiłek wychowawczy. 500+ rownież powinnam otrzymac. Ale jak otrzymam to 500+ to czy wychowawczy rowniez bede kontynułowac czy mi przepada?

    Odpowiedz
  • mama(2016-02-13 20:08) Zgłoś naruszenie 10

    Wszyscy co mają jedno dziecko zazdroszczą tym co mają dzieci wiecej zanim weszla ta uchwala to rodziny wielodzietne nie mialy pojecia o takim projekci a teras nazywa sie ich patologią

    Odpowiedz
  • Emila(2016-02-12 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    Pod koniec czerwca urodze pierwsze dziecko i będę samotną matką. Czy dostanę 500zł na urlopie macierzyńskim jeżeli mój faktyczny dochód na rękę nie przekroczy 800zł a na umowie jaką mam przekracza ?

    Odpowiedz
  • mixi(2016-02-08 22:10) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie orzeczono mój rozwód z mężem. Mamy jedno dziecko (siedmiomiesięczne) które decyzją sądu zostaje ze mną. Alimenty na dziecko wynoszą 800 zł. Po zakończeniu urlopu macierzyńskiego planuję skorzystać z urlopu wychowawczego. Z informacji jakie uzyskałam w MOPS mój wcześniejszy dochód (zasiłek macierzyński ok. 1800 zł) ) będzie traktowany jako zarobek utracony i zostanie pominięty przy wyliczeniach do zasiłku rodzinnego, dla MOPSu jedynym moim dochodem na mnie i dziecko będą alimenty w wysokości 800 zł w związku z czym "łapię się" na zasiłek rodzinny 89 zł + dodatek(...) w okresie korzystania z urlopu wychowawczego w wysokości 400 zł i dodatek mieszkaniowy. Moje pytania brzmią: 1. Czy można równocześnie pobierać świadczenie w wysokości 400 zł (ww. dodatek do zasiłku rodzinnego) i korzystać z programu 500 + (na pierwsze dziecko)? 2.Jeśli odpowiedz na pytanie 1 brzmi TAK to czy przy wyliczeniu kryterium dochodowego żeby dostać 500 zł (na pierwsze dziecko) mój wcześniejszy dochód także będzie traktowany jako utracony i pominięty przy obliczeniach kryterium dochodowego czy nagle okaze sie że mój dochód to 1800+800 (alimenty) podzielić na 2 czyli mam 1300 zł na osobe w rodzinie i nie otrzymam 500 zł?

    Odpowiedz
  • maria(2016-02-08 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli mąż pracuje za granicą i pobiera zasiłek rodziny na dwójkę dzieci czy należy mi się 500 plus na drugie dziecko. Mieszkam w Polsce.

    Odpowiedz
  • oburzony(2016-02-03 23:09) Zgłoś naruszenie 00

    Na dzieci po 500 daja a czego wkoncu nie zwieksza zasilku pielegnacyjnego tylko od 15 lat caly czas jest tylko 153 zl powinien co najmniej wynosic 353 zl

    Odpowiedz
  • ewkasz(2016-02-03 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    a jak mam dwoje małych dzieci i pobieram rodzinne i wychowawczy z gops 580zł dochód nie przekracza 574zł na osobe to dostane po 500zł na każde dziecko czy zabiorą to świadczenie bo nie rozumiem

    Odpowiedz
  • ggg(2016-02-03 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    to jest proste jak budowa cepa. projekt ma tylko jeden cel - naplodzic jak najwiecej dzieci, zebt mial kto zarabiac na emerytury. i naprawde nikogo nie obchodzi ile z tych osob bedzie znowu na zasilkach zylo, bo to juz sie kolejny rzad bedzie martwic. moze sie okazac ze 50% z tych naplodzonych dzieci nie dostanie nic za 20lat, bo panstwa nie bedzie stac juz na zadna pomoc nawet najbiedniejszym. ale teraz liczy sie tylko jedno - statytyki. jesli okaze sie, ze nastapil wyz demograficzny, to pis bedzie krolowac.

    Odpowiedz
  • MAŁA(2016-02-02 15:26) Zgłoś naruszenie 30

    MAM TAKIE PYTANIE CZY ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE KTÓRE POBIERAM NA DZIECKO I OPIEKUŃCZE LICZY SIĘ DO DOCHODÓW 500+,CZY RODZINNE I ALIMENTY,MOŻE KTOŚ WIE COŚ NA TEN TEMAT.

    Odpowiedz
  • sławka(2016-02-02 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    mam dwójke dzieci 1,5roku i 12lat. obecnie jestem na urlopie wychowawczym płatnym 400zł. czy jak dostane ten zasiłek 500 zł na dziecko to te 400 mi przepadnie

    Odpowiedz
  • dla Ali(2016-02-02 11:28) Zgłoś naruszenie 132

    "....Niektórzy to chyba nie rozumieją projektu PIS. Ma on za zadanie ZACHĘCIĆ rodziców do zaplanowania np.: drugiej pociechy" ------------------------------- Cieszyć się może każdy, nawet płodząc 8 czy 10 dzieci, pod warunkiem, że stać go na te "POCIECHY" . A produkować dzieci, licząc, że społeczeństwo będzie partycypowało w utrzymaniu tych atrybutów pocieszania się wygląda nie ładnie i nie smacznie. Każdy się pociesza czym innym, ktoś lubi podróżować, a to nie znaczy, że wszyscy mają regularnie dokładać do jego szczęścia.

    Odpowiedz
  • mar(2016-01-31 22:28) Zgłoś naruszenie 13

    Mam dwoje dzieci które wychowuję sama dostaję alimenty na dzieci i obecnie wygasla mi umowa o pracę,oczywiście chciałabym pracować i sama zarobić pieniądze ,ale jak wiecie w malej miejscowości jest to nie możliwe bo umowę dostaje się tylko na parę miesięcy i koniec .pieniądze 500zł dodatkowo na dziecko to super a jeżeli ktoś mówi ze czekamy tylko na darmowe pieniądze to jest w błędzie ten który ma kase i prace tylko może tak powiedzieć .WIELKIE DZIĘKI

    Odpowiedz
  • nietensam(2016-01-31 13:15) Zgłoś naruszenie 33

    problem w tym ,że PiS zdobył władzę kłamstwem socjalnym a teraz na tych krótkich nóżkach kłamstwa stara się uciec od problemu kolejnymi idityzmami

    Odpowiedz
  • urzędniczka(2016-01-28 11:49) Zgłoś naruszenie 1414

    Moim zdaniem będą to pieniądze przeznaczone w większości dla patologii,będą rodzili dzieci,będą mieli za co pić,palić,dzieci ubiorą w lumpeksach za parę groszy o ile w ogóle!A uczciwi którzy chcą pracować nie dostaną nic! Ostatecznie przybędzie dzieciaków w domach dziecka ,bo patologia będzie miała za co pić to dziećmi nie będzie się już zajmować będą liczone na sztukę!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Lea(2016-01-23 21:29) Zgłoś naruszenie 108

    Nie jestem zwolenniczką Państwa socjalnego. Socjalizm rozleniwia i produkuje tzw. free riders...młodych ludzi, zdolnych do pracy, którzy celowo decydują się na życie na socjalu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłyby darmowe żłobki, przedszkola, praca na 1/2 etatu dla matek lub praca w systemie homme office.Niższy zus dla pracodawców zatrudniających matki. Ważne jest aby młoda mama wróciła na rynek pracy a wiem z własnych doświadczeń, że nie jest to łatwe. Siedzenie w domu...na dłuższą metę nie sprzyja ani dziecku ani matce. Jak patrze na moje koleżanki trójki dzieci leniwe, które sądzą, że wszystko im się należy jestem przerażona.Ja musiałam wrócić do pracy i w życiu nie dostałam nic od Państwa i dobrze mi z tym.

    Odpowiedz
  • Zainteresowana(2016-01-19 19:13) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wie Ktoś może, czy 500 zł będzie się również należało Rodzicom dzieci niepełnosprawnych, ale tych, które skończyły już 18 lat? Są one często w ciężkim stanie i trzeba się opiekować nimi 24 godziny na dobę. Co zmusza często, przynajmniej jednego z Rodziców z rezygnacji z pracy, co powoduje, że te Osoby mają mało, tak potrzebnych im pieniędzy. Nie dla siebie, a dla leki dla dzieci.

    Odpowiedz