statystyki

Firmy czekają na decyzję w sprawie ulg na PFRON

autor: Michalina Topolewska22.10.2015, 07:27; Aktualizacja: 22.10.2015, 08:36
Konsekwencją tej sytuacji mogą być problemy z płynnością finansową PFRON i obniżanie środków na pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Konsekwencją tej sytuacji mogą być problemy z płynnością finansową PFRON i obniżanie środków na pomoc dla osób niepełnosprawnych.źródło: ShutterStock

Zwolennicy i przeciwnicy nowych przepisów regulujących zasady udzielania upustów w opłatach na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) starają się przekonać prezydenta do swoich racji.

Do 26 października Andrzej Duda ma czas na podpisanie ustawy z 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Przewiduje ona zmniejszenie z 80 proc. do 50 proc. wysokości ulgi we wpłacie na fundusz, którą wnosi firma nieosiągająca 6-proc. wskaźnika pracowników z dysfunkcjami. Przeciwko podpisaniu ustawy protestuje m.in. Platforma Integracji Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Watchdog PFRON, które wskazują, że jej wejście w życie spowoduje, iż nawet 15 tys. osób niepełnosprawnych może stracić pracę. Zatrudniającym ich firmom grozi upadek na skutek utracenia kontraktów – po zmniejszeniu wysokości obniżeń nie będą już tak atrakcyjne dla kontrahentów.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane