Urlop ojcowski będzie trwał dwa lub cztery tygodnie

autor: Łukasz Guza16.10.2008, 03:00

W ciągu roku od narodzin dziecka ojcowie będą mogli skorzystać z dwóch lub czterech tygodni urlopu. Wymiar urlopu ojcowskiego będzie zależał od tego, czyją poprawkę do tzw. ustawy prorodzinnej przyjmie Sejm. Za urlop ojcowski będzie przysługiwał zasiłek z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Maria(2010-01-05 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba z tymi urlopami to przesada ,mąż i ojciec ma pracować na rodzine a nie nią niańczyć. Czy budżet a właściwie ZUS stać na taki wydatek.Lepiej chyba ułatwić matce sprawowanie opieki nad dzieckiem.Wydaje mi się że to nie tędy droga aby pomóc młodym ludziom w opiece nad wychowaniem dzieci.

    Odpowiedz
  • Brazylja(2009-03-31 01:15) Zgłoś naruszenie 00

    Gratuluję Polakom za tym postępem. To nie sprawiedliwe, że tylko matki są uprawnione do opieki swoich dzieci wciagu wczesnej etapy życia. Teraz brakuje tylko , by mężczyzn walczyli o nawet wiekszym urlopu. Oni maja prawa.

    Odpowiedz
  • Józek(2009-01-06 16:27) Zgłoś naruszenie 00

    Mam roczne dziecko, a żona teraz będzie rodzić drugie... Ale przy cesarskim cięciu bedzie jeszcze mieć operację, która spowoduje pozostanie w szpitalu i nie możność opieki nad dziećmi. Czy mogę skorzystać z urlopu macierzyńskiego bezpośrednio po porodzie, a nie po 14-stym tygodniu urlopu żony.?... Jakie są jeszcze inne możliwości..?

    Odpowiedz
  • ag(2008-10-17 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    a co z urlopem osób prowadzących działalność gospodarczą zus będzie płacił za urlop tacierzyński ??

    Odpowiedz
  • gog(2008-10-17 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    No wszystko fajnie ale dlaczego dopiero od 2010. Moje dziecko się urodzi w 2009. Miło byłoby jak by skorzystało z opieki taty :(

    Odpowiedz
  • kapselek(2008-10-16 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    1: Mural
    Witaj Mural pozdrówka :))

    Odpowiedz
  • 50+(2008-10-16 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ach przydała by się jeszcze obowiązkowa edukacja w zakresie prania, sprzątania, gotowania, prasowania, ...nia ...nia ...nia itd itd, Jak już to przebrną faceci to zgodzę się na zrównanie wieku emerytalnego i pełne równouprawnienie,
    Jak na dzień dzisiejszy to oboje z pracy wracamy z pracy o tej samej godzinie, mąż siada przed telewizorem a ja...do garów. Mogę za to podziękować mojej mamie, teściowej, krajowi który tylko w tej roli widział kobietę no i oczywiście kościołowi, który do tej pory widzi kobietę tylko w roli gosposi, Szkoda, że za czasów mojej młodości tak krytykowano niezależność kobiet,

    Odpowiedz
  • Mural(2008-10-16 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    W asyście mam i teściowych?Dobrze,że dłużej niż sama prokreacja!W jednej ze szkół młodzi ludzie dostawali wirtualne dzieci/lalki/,aby nimi się opiekować.Chłopcom pomagały babcie,mamy i siostry.

    Odpowiedz