statystyki

Nowe druki do refundacji składek ZUS

autor: Michalina Topolewska06.10.2015, 07:09; Aktualizacja: 08.10.2015, 17:48
Prawo do opóźnienia w uiszczaniu należności – do KRUS – zyskali niepełnosprawni rolnicy lub tacy, którzy opłacają je za domownika z uszczerbkiem na zdrowiu.

Prawo do opóźnienia w uiszczaniu należności – do KRUS – zyskali niepełnosprawni rolnicy lub tacy, którzy opłacają je za domownika z uszczerbkiem na zdrowiu.źródło: ShutterStock

Termin do opłacenia należności na ZUS i data ich faktycznego uiszczenia to nowe pozycje w formularzu, który osoby z dysfunkcjami muszą przesłać do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), aby uzyskać ich częściowy zwrot.

To efekt wprowadzenia zmian w zasadach otrzymywania przez osoby prowadzące działalność gospodarczą refundacji składek emerytalno-rentowych. Od początku tego miesiąca mogą one dokonać ich opłaty z opóźnieniem i nie spowoduje to utraty możliwości ubiegania się o zwrot z środków PFRON. Stanie się tak, o ile spóźnienie nie będzie wynosić więcej niż 14 dni po upływie terminu wynikającego z przepisów o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmiana ta została uwzględniona w druku Wn-U-G, który składają niepełnosprawni z własną firmą. Nowy wzór określiło rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 11 września 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie refundacji składek na ubezpieczenia społeczne osób niepełnosprawnych (Dz.U. poz. 1497). Są na nim dwa nowe obowiązkowe pola do wypełnienia: poz. 44 – „termin do opłacenia składek” i poz. 45 – „data opłacenia składek”.


Pozostało jeszcze 35% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane