Rano zapowiedziała, o 11.00 złożyła w Sejmie. Chodzi o projekt ustawy ustanawiający minimalną stawkę godzinową za pracę na poziomie 12 złotych.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło tłumaczyła, że podobny projekt prezentowała premier Ewa Kopacz podczas konwencji programowej PO. Uznajemy, że jest wola ze strony Platformy Obywatelskiej, żeby to zrealizować - powiedziała dziennikarzom Beata Szydło. Dodała, że projekt można przyjąć na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu Sejmu.

W Sejmie od marca ubiegłego roku jest projekt SLD dotyczący ustanowienia minimalnej stawki godzinowej za pracę na poziomie 15 złotych. Projekt ma też opinie związków zawodowych - OPZZ i Solidarności. Beata Szydło zapowiedziała, że PiS jest gotowe nad nim pracować. Jej zdaniem, można zwołać nadzwyczajne posiedzenie Sejmu i Senatu. Powiedziała, że w tej kadencji było wiele projektów uchwalanych bardzo szybko i bez konsultacji. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że jeżeli Platforma Obywatelska wygra wybory, do końca roku minimalna stawka za godzinę pracy zostanie ustalona na poziomie 12 złotych.