"Przyjmę chętnie z orzeczeniem": Pracownik za ułamek pensji

autor: Hubert Rabiega27.09.2015, 18:00; Aktualizacja: 27.09.2015, 18:23
niepełnosprawni, praca

Za pracownika z umiarkowanym stopniem z powodu słabego wzroku pracodawca otrzymuje miesięcznie 1725 zł, czyli, przy minimalnej pensji, taki pracownik kosztuje firmę niecałe 400 zł/mies.źródło: ShutterStock

Pracownik na cały etat za 400 złotych brutto miesięcznie, już z ZUS-em i podatkiem? To możliwe, jeśli kandydat do pracy ma orzeczenie o niepełnosprawności. Na rynku trwa bój o chętnych do pracy z orzeczeniami

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • EU(2015-09-27 19:01) Zgłoś naruszenie 31

    ZPCH to fikcja na kółkach (dla niepełnosprawnych?) , tzn. minimalizacja kosztów dla prywatnych przedsiębiorców ,na które składa się każdy ze "zdrowych podatników" na ich przykrywkę-PFRON.
    Najczęściej pracodawcy prowadzą nabór pracowników nakłaniając do uzyskania przez nich (wszelkimi sposobami) orzeczenia o niepełnosprawności . Nie znam zdrowych ludzi , u każdego można stwierdzić ,że odbiega od normy zdrowotnej

    Odpowiedz
  • niepełnosprawna(2015-09-27 19:07) Zgłoś naruszenie 01

    Tylko trzeba dodać że pracodawca chętniej zatrudnia pracownika niepełnosprawnego z tzw. grupą specjalną tj. 02P czy 02N . A mi zabrali 02 P a miałam lekki stopień niepełnosprawności 05 R i 02P a podnieśli mi do umiarkowanego ale zabrali 02P i teraz mam problem

    Odpowiedz
  • opiekunka.niepelnosprawnego.(2015-09-27 20:41) Zgłoś naruszenie 32

    niepelnosprawny badany przez zus, nie otrzyma zgody na prace.chory nie pracuje pobiera godna rente w polsce 862pln.

    Odpowiedz
  • heh(2015-09-27 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    "Oczywiście pracownik niewidomy w stopniu umiarkowanym nie jest niewidomy faktycznie - ma po prostu słabszy wzrok"

    To znaczy ze jak mam potezna wade wzroku rzedu -16 dioptrii to naleze do takich osob? Mimo,ze widze w okularach i mam prawko?

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny.(2015-09-28 07:54) Zgłoś naruszenie 33

    jak jestes niepelnosprawny pobierasz rente,nie pracujesz tylko renta jak w niemczech. a nie kobinowanie po polsku...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • niepełnosprawna(2015-09-28 17:16) Zgłoś naruszenie 31

    przepisy w naszym Państwie są chore. Człowiek pobiera rentę bo rzekomo jest chory i pracuje jak zdrowy. Albo jedno albo drugie. Gdyby nie można było pracować na rencie , połowa społeczeństwa doznałaby cudownego uzdrowienia i nie potrzebny do tego byłby ZUS. Tak samo osoba niepełnosprawna. Definicja powinna być rozszerzona o: " osoba , która ma ustalony stopień , ponieważ posiada szereg znajomości w kręgach lekarzy i wśród lekarza orzecznika , która po uzyskaniu odpowiedniego dokumentu zatrudniona zostaje w zakładzie , gdzie pracuje bez narzekania w godzinach nadliczbowych , z własnej i nieprzymuszonej woli " Gdyby tak naprawdę specjalne instytucje zaczęły weryfikować wydawane orzeczenia okazałoby się , że 90% wydanych orzeczeń jest wydana bezpodstawnie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ana(2015-09-28 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    "jak jestes niepelnosprawny pobierasz rente,nie pracujesz tylko renta jak w niemczech. a nie kobinowanie po polsku..."

    Jakby renty były wysokie lub takie jak w Niemczech to i niepełnosprawni by nie musieli pracować... Renta socjalna to 739,58 zł z : http://www.zus.pl/default.asp?p=1&id=52 i przeżyj za to cały m-c...

    Odpowiedz
  • niedowidzący ii gr(2016-06-21 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    "Oczywiście pracownik niewidomy w stopniu umiarkowanym nie jest niewidomy faktycznie - ma po prostu słabszy wzrok" słabszy czyli tak koło 1/10 osoby zdrowej (w uproszczeniu), czyli komputer 10 cm max, poznawanie na ulicy 2 metry i to w najlepszym przypadku.

    Odpowiedz
  • EMERVT Z WROCŁAWIA(2016-09-02 23:38) Zgłoś naruszenie 50

    PRACODAWCV TVLKO WIDZĄ KASE A NIE CHOREGO EMERVTA LEKCEWAŻĄ LUDZI TVLKO KASA NA EMERVTA Z GRUPĄ NIE ŚMIERDZI POMVŚL POLSKI PRACODAWCO TV TEŻ BĘDZIESZ KIEDVŚ STARV I CHORV NIC NIE JEST WIECZNE ANI MŁODOŚĆ ANI ZDROWIE SZANUJ TVCH STARVCH LUDZI

    Odpowiedz