statystyki

Mniej restrykcyjne kary za nieprawidłowe ulgi z PFRON

autor: Michalina Topolewska24.09.2015, 07:24; Aktualizacja: 24.09.2015, 09:08

Posłowie chcą zmniejszyć wysokość sankcji grożącej pracodawcy, który pomyli się w wyliczeniu wysokości obniżenia wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którego udzielają swojemu kontrahentowi.

Poprawki dotyczące tej kwestii zostały zgłoszone podczas drugiego czytania projektu nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.). Podstawowym celem przewidzianych w nim zmian jest uszczelnienie systemu udzielania ulg na fundusz dla firm, które nie zatrudniają odpowiedniej liczby pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi. Nowe przepisy mają też zapobiegać nieprawidłowościom związanym z przyznawaniem obniżeń, które powodują zmniejszenie przychodów funduszu.

– Projekt jest wprawdzie składany późno, ale uznaliśmy, że odłożenie tej nowelizacji dla nowego parlamentu spowoduje, że PFRON będzie przez następne miesiące tracił należne mu wpływy i jego płynność finansowa może być zagrożona – wskazywał wczoraj Sławomir Piechota, poseł PO, sprawozdawca ustawy.


Pozostało jeszcze 57% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane