statystyki

Mniej restrykcyjne kary za nieprawidłowe ulgi z PFRON

autor: Michalina Topolewska24.09.2015, 07:24; Aktualizacja: 24.09.2015, 09:08

Posłowie chcą zmniejszyć wysokość sankcji grożącej pracodawcy, który pomyli się w wyliczeniu wysokości obniżenia wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), którego udzielają swojemu kontrahentowi.

Poprawki dotyczące tej kwestii zostały zgłoszone podczas drugiego czytania projektu nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm.). Podstawowym celem przewidzianych w nim zmian jest uszczelnienie systemu udzielania ulg na fundusz dla firm, które nie zatrudniają odpowiedniej liczby pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi. Nowe przepisy mają też zapobiegać nieprawidłowościom związanym z przyznawaniem obniżeń, które powodują zmniejszenie przychodów funduszu.

– Projekt jest wprawdzie składany późno, ale uznaliśmy, że odłożenie tej nowelizacji dla nowego parlamentu spowoduje, że PFRON będzie przez następne miesiące tracił należne mu wpływy i jego płynność finansowa może być zagrożona – wskazywał wczoraj Sławomir Piechota, poseł PO, sprawozdawca ustawy.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane