statystyki

Karta przysposabianego dziecka z dodatkowymi informacjami

autor: Michalina Topolewska18.09.2015, 07:37; Aktualizacja: 18.09.2015, 08:40
W pierwszym załączniku do rozporządzenia określony został nowy wzór wywiadu, który jest przeprowadzany z osobami chcącymi adoptować dziecko.

W pierwszym załączniku do rozporządzenia określony został nowy wzór wywiadu, który jest przeprowadzany z osobami chcącymi adoptować dziecko.źródło: ShutterStock

Dane o przeszłości małoletniego w pieczy zastępczej oraz numery PESEL jego biologicznych rodziców będą umieszczane w formularzu wypełnianym przez ośrodki adopcyjne.

Rozszerzenie zakresu zbieranych danych przewiduje rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 20 sierpnia 2015 r. w sprawie wzoru kwestionariusza wywiadu adopcyjnego oraz wzoru karty dziecka, w tym metryki prowadzenia sprawy (Dz.U. poz. 1303). Dotychczasowe przepisy wymagały zmiany ze względu na modyfikacje, które wprowadziła uchwalona w 2014 r. nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane