statystyki

Karta przysposabianego dziecka z dodatkowymi informacjami

autor: Michalina Topolewska18.09.2015, 07:37; Aktualizacja: 18.09.2015, 08:40
W pierwszym załączniku do rozporządzenia określony został nowy wzór wywiadu, który jest przeprowadzany z osobami chcącymi adoptować dziecko.

W pierwszym załączniku do rozporządzenia określony został nowy wzór wywiadu, który jest przeprowadzany z osobami chcącymi adoptować dziecko.źródło: ShutterStock

Dane o przeszłości małoletniego w pieczy zastępczej oraz numery PESEL jego biologicznych rodziców będą umieszczane w formularzu wypełnianym przez ośrodki adopcyjne.

Rozszerzenie zakresu zbieranych danych przewiduje rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej z 20 sierpnia 2015 r. w sprawie wzoru kwestionariusza wywiadu adopcyjnego oraz wzoru karty dziecka, w tym metryki prowadzenia sprawy (Dz.U. poz. 1303). Dotychczasowe przepisy wymagały zmiany ze względu na modyfikacje, które wprowadziła uchwalona w 2014 r. nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane