Korpus Służby Cywilnej poszukuje specjalistów

autor: Artur Radwan13.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 13.10.2008, 12:15

Niskie zarobki i wysokie wymagania powodują dużą rotację kadr w urzędach. W czasach kryzysu dająca stabilizację zatrudnienia praca w administracji może się jednak stać bardziej atrakcyjna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (23)

 • głos wołającego na puszczy(2008-10-13 07:50) Zgłoś naruszenie 00

  Socjalistyczna ojczyzna uważa że urzędnikowi powinno wystarczyć na ****** małako i kaszankę. A co nadto jest - od burżuazyjnego imperializmu pochodzi. Więc wielu woli ten burżuazyjny imperializm. Ministerstwo Finansów właśnie wymyslilo konkurs jakis dla dzieci pracowników aparatu skarbowego. Kogo stac za te pieniadze zeby dzieci miec ???!!!

  Odpowiedz
 • ~dyrektor generalny(2008-10-13 08:47) Zgłoś naruszenie 00

  po pierwsze ogłoszeni o wolnym stanowisku pracy są umieszczane w Biuletynie na bieżąco. Po drugie obecnie odbycie służby cywilnej nie jest obligatoryjne i zależy od uznania dyrektora generalnego. Ukończenie służby nie jest warunkiem zawarcia umowy na czas nieokreślony. Taka regulacja funkcjonowała w poprzednim stanie prawnym.

  Odpowiedz
 • prawnik(2008-10-13 08:50) Zgłoś naruszenie 00

  Tiaaa, 3.900 brutto, chyba z zarobkami dyrektorów, inspektor wojewódzki z 5-letnim stażem zarabia 2.800 brutto.

  Odpowiedz
 • Szwejk(2008-10-13 10:46) Zgłoś naruszenie 00

  Do PRAWNIKA (3)
  Jeśli PRAWNIK nie wie, co to jest średnie wynagrodzenie, to nawet po 5 latach stażu nie powinien mieć 2800 zł. brutto.
  Niech zapyta Sprzątaczkę (z 1000 zł.), to Mu podpowie.

  Odpowiedz
 • Ryszard(2008-10-13 11:45) Zgłoś naruszenie 00

  Hi,hi!Potrzebują ale ciemniaków do wykonywania poleceń!Moja zona pracuje w jednym z Urzędów Wojewódzkich i jej przełozone w postaci 2 Dyrektorek i 1 kierowniczki, nie czytają dokłanie przepisów szczególnych(o znajomośc KPA już przestałem je podejrzewać)!Gdyby szukali prawdziwych specjalistów, to zaczeliby doceniac i słuchać tych których maja!
  Sekretarka Pań Dyrektorek ma lepsze premie niż pracownicy merytoryczni...

  Odpowiedz
 • 28(2008-10-13 12:11) Zgłoś naruszenie 00

  Mam w rodzinie osobę pracującą w UW Szczecin. Po okresie próbnym zarabia ok 1000 zł. Podwyżki 50zł- zmiana stanowiska- awans, ludzie po 8 latach dostali 200 zł podwyżki. Osoba ta szuka innej pracy, jest dobry w tym co robi, stara się być na bieżąco z przepisami. To co robi nam nasze kochane Państwo to świństwo. 3900 średnie wynagrodzenie to chyba wyssane z palca kłamstwo.
  Wystarczy, że bogacze tego kraju podwyższają nam średnie zarobki do 2000 zł/os.

  Odpowiedz
 • Mgr.Zygmunt Lewandowski-odpracowane 30 lat w Polsce a teraz 3 rok na Slowacji(2008-10-13 12:50) Zgłoś naruszenie 00

  Niech wzorem bedzie np. Slowacja. Tam w službie cywilnej može opracowač každy obywatel Unii Eropejskiej a nie jak w Polsce tylko obywatel polsk. Place w slowackiej službie czwilnej sa sztywne na konkretnym stanowisku i anas jest obligatoryjny i zawsze o rowna kwote. Siatka plac je w formie tabliczki: hierarchicznie stanowiska od najnižszego do najwýžszego i to samo stawki plac od 0 lat praktyki až do 20 lat praktyki co 2 lata jest awans. Každy wie ile i jak zarobi i nie ma kumoterstwa. Sam pracowalem w polskim Kuratoriu Oswiaty jako starszy specjalista i mial množnik 1,24 co dawalo ok.2200 + 20 % wyslugi razem 2700 brutto. A kolega tež mgr tyle samo lat praktyki i mial 3600 a inny mniej ak ja ok.2000. A jeszcze tajemnicze nagrody. Jak ktos jest mierny, bierny ale wierny dyr.wydz. to nagroda jest i duža, inny može dostac 300 zl. albo nic. Teraz zyjem na Slowacji i tam w panstwowzych czy mieszanzch firmach, stawki plac i grupy sa pryejrzyste. A z Polski bede brac emeryture jak Kwinto.

  Odpowiedz
 • Były CYWIL z POLICJI(2008-10-13 16:17) Zgłoś naruszenie 00

  Pracowałem w Policji jako st. inspektor będąc członkiem KSC (jako tzw główny administrator w Powiatowej Komendzie, światek, piątek i niedziela to norma) co to miało być jaki miód a wyszło jak zawsze nadgorliwi przełożeni czytający przepisy od deski do deski a jak najgłupszy przepis to miał największe wzięcie w Policji np. jak można robić Policjantowi postępowania dyscyplinarne i zwolnić ze służby to doczytali się szefowie, że pracownikom KSC według ustawy o KSC też można robić postępowania dyscyplinarne i odwołania od wydanej decyzji, pisanina tony papieru jak za UB'ecji szukanie haków. Przykładowo wg. Kodeksu pracy przeciętny pracownik za nadgodziny teoretycznie ma płacone a ci z KSC mają oddawane wolne.
  W ogóle ten cały KSC i pracowników samorządowych rozwalił bym, rozgonił i zatrudniał na podstawie Kodeksu Pracy i dawał wyższe pensje.
  Ponieważ ten cały KSC to może być tylko satysfakcją a z satysfakcji to się familii nie utrzyma. CDN...

  Odpowiedz
 • Były CYWIL z POLICJI(2008-10-13 16:24) Zgłoś naruszenie 00

  I jeszcze jedno każdy przeciętny pracownik może spokojnie dorabiać jak gdzieś pracuje np. informatyk a w tym całym korpusie to albo trzeba się pryncypałów prosić o pozwolenie na dorabianie albo znaleźć lukę w przepisach aby można było zgodnie z prawem to obejść i godnie żyć. Zrezygnowałem z intratnej roboty w Policji wg. mojego byłego przełożonego (dla mnie to kabaret ta POLICJA i syf) odszedłem z tego cyrku po KSC zostało wspomnienie, żadnych dodatków, przywilejów tylko goła pensja.
  Pracuje gdzie indziej mogę legalnie dorabiać drugą pensje i chce się żyć.

  Odpowiedz
 • Były CYWIL z POLICJI.(2008-10-13 16:36) Zgłoś naruszenie 00

  Tak dla informacji dla was moje zarobki w Policji po 5 latach pracy były jako St. inspektor (główny informatyk 2 etaty w jednym 24 godz/dobę pod telefonem, ja po wykształceniu kierunkowym informatycznym) 1600,00 zł brutto + lata pracy bez bonów na święta, ostatni rok płacili na wakacje. Natomiast sekretarka i przewodniczący związków zawodowych po wykształceniu średnim 250 zł więcej, seks-sekretarka taka 40-stka chodziła w mini fakt miała niezłe nogi i dobrze wyeksponowany biust, przewodniczący związków zawodowych Cywili mył Komendantowi prywatny samochód w godzinach pracy. Aby dorobić do tego w Policji trzeba było znaleźć lukę prawną istny szał ten KSC aż skakać do góry z radości tylko z czego żyć za takie pensje.
  Ale to już dla mnie przeszłość już śpię spokojnie gdzie indziej pracując.

  Odpowiedz
 • ref POLICYJNY(2008-10-14 07:57) Zgłoś naruszenie 00

  U mnie jest to samo - st. referent ds. informatyki i zakres jak specjalista a nawet więcej. Paca 24/dobe przy tel. i dla każdego. Przewodnicząca związków jest była sekretarką 1-szego, i zarabia tak samo + 20% stażowego. Podobnie lala 60 lenie od biurek. ACH - powodzenia stary. Mi na szczęście pozwolili dorabiać - więc o niebo mam lepiej.

  Odpowiedz
 • mifin@wp.pl(2008-10-14 18:25) Zgłoś naruszenie 00

  Wkrótce upłynie 4 lata, jak toczy się proces o przywrócenie do pracy w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej. Szczegóły tej sprawy rozrastają się niczym góralska parzenica. Zalatuje już kryminałem - podejrzenie fałszerstwa dokonanego przez wysokich urzędników administracji rządowej.
  Kogo interesuje więcej szczegółów, jak wygląda inne oblicze tej nieskazitelnej służby cywilnej w RP, niech wpisze w Google tytul: "Sąd nad Rządem czy Rząd nad Sądem".
  Można w tej sprawie znaleźć wszystko, a zwłaszcza system PRL w czystej postaci. Po 20 latach jego unicestwienia, jak mówią:P

  Odpowiedz
 • szuwarek(2008-10-14 18:51) Zgłoś naruszenie 00

  Te konkurencyjne nabory do służby cywilnej zostały kiedyś przedstawione w Raporcie "Służba Cywilna III RP - zapomnainy obszar". Prezentowany w debacie w Fundacji Batorego dla Programu Przeciw Korupcji. Co się zmieniło od tamtego czasu? Właśnie na wokandzie - na tym tle - toczą się sprawy przez Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia. Jedna przeciw Ministerstwu Pracy = sygn. akt P 488/08, druga przeciw Prezydentowi Warszawy - tu chodzi o ustawę samorządową, wzorowaną na ustawie o służbie cywilnej, trzecia lada moment wejdzie na wokandę przeciw Mazowieckiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków.

  Wszystko o to samo - parodia konkurencyjnego obsadzania stanowisk. Nepotyzm i kumoterstwo to eufemizmy w porównaniu z tym, co naprawdę się dzieje w zapewnianiu stołków dla znajomych królika w administracji8 rządowej. Wszyscy "święci" o tym wiedzą i wszyscy udają, że deszcza pada. Poczyjanąc od p[ierwszego szeryfa RP - Julii Pitery. Tej od dorsza w galarecie za 6,40 PLN.

  Odpowiedz
 • prezes(2008-10-15 18:40) Zgłoś naruszenie 00

  a ja wlasnie chce podjac prace w policji... ale nie jako informatyk, jestem mgr administracji... moze ktos cos doradzi???

  Odpowiedz
 • cywilek(2008-10-21 01:20) Zgłoś naruszenie 00

  Mogę. Trzymaj się jak najdalej! W policji obowiązuje nast. kolejność: policjant, pies, buda, łańcuch, cywil ...

  Odpowiedz
 • cywil 2(2008-12-04 17:43) Zgłoś naruszenie 00

  Cywil w Policji to największy specjalista musi sie na wszystkim znac ja pracuję w niej 13 lat i musiałam pracowa na tych stanowiskach gdzie mi kazano cho ostatni etat po tylu latach zmieniłam samam bo przełożony który u nas pracuje 8 lat zdążył sie na mnie poznac. Ale się okazuje ze jednak moje byłe stanowisko nie ma chętnych bo son\bie nie radzą z nawałem pracy. Najsmutniejsze jest to że pozostał mi tylko żal że to wszystko kosztowało mnie tyle nerwów brak docenienia nie raz byłam mobbingowana i nietylko policjantom należą sie senatoria a prawdziwych psychologów też brak Pozdrawiam wszystkich cywili jesteście najlepsi

  Odpowiedz
 • kileros(2009-06-08 16:38) Zgłoś naruszenie 00

  Chyba sie zwolnie

  Odpowiedz
 • Pracownik KSC(2009-11-23 14:21) Zgłoś naruszenie 00

  Uważam, że KSC to największa grupa korupcjogenna wśród pracowników. Tu normalny pracownik jest na dnie a w dodatku nie wie ile zarabia jego kolega z pokoju na takim samym stanowisku. Płace ukryte to pole do ogromnych manipulacji pracownikami. Podoba mi się to co napisał koleś o Słowacji. Tak powinno być i u nas. Jasno i przejrzyście. Wtedy wiadomo kto ile zarabia i ludzie nie wrzucali by wszystkich do jednego worka. U nas KSC to Korupcyjny Szwindel Cwaniaków.

  Odpowiedz
 • iar(2009-12-23 17:27) Zgłoś naruszenie 00

  9: iar z IP: 213.238.117.* (2009-12-23 13:09)
  Wiadomość została ukryta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

  Prosze mi wskazac, ktory punkt rggulaminu zlamalem albo w ktorym miejscu zlamalem prawo umiesszczajac informacje, ktora została ukryta.

  Odpowiedz
 • Aktualny cywil w wojsku.(2011-06-25 18:59) Zgłoś naruszenie 00

  To co mówicie jest prawdą. W WKU każdy na etacie + kilka nieetatowych fuch za 1600,00 netto. Do tego otrzaskany slogan: cieszcie się, że macie pracę!!! Żygam z radości.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane