Oblicz wysokość emerytury. Pomoże ci kalkulator emerytalny

14.09.2015, 14:00; Aktualizacja: 16.11.2015, 20:35

Na wysokość naszej emerytury wpływa bardzo duża ilość czynników. Dzięki kalkulatorowi emerytalnemu nie zapomnisz o żadnym elemencie składowym należnego ci świadczenia. Wynik zostanie podany zarówno w kwocie brutto jak i netto.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (52)

  • Katarzyna(2015-11-26 12:54) Zgłoś naruszenie 15724

    opłacanie składek rentowych i zdrowotnych przez emeryta, który jest zatrudniony na umowę o pracę jest wielkim błędem ustawowym , czas to zmienić .Przecież emeryt nie otrzyma w przyszłości renty a zdrowotne płaci dwa razy jak to możliwe.Może obecny SEJM zauważy ten błąd i zmieni ustawę ?. To jest haracz a nie podatek. Każda składka przypisana jest określonemu celowi . np. emerytalna - emeryturze . rentowa - rencie, chorobowa - chorobowemu itp.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • PLK(2015-12-30 09:06) Zgłoś naruszenie 14838

    TO NIE SĄ OPŁATY SKŁADEK TO SĄ ZWYKŁE PODATKI UKRYTE .TE PIENIEDZE PO WPŁACIE OD RAZU ZNIKAJĄ .

    Odpowiedz
  • Polak(2016-08-25 10:13) Zgłoś naruszenie 10530

    system emerytalny i rentowy w kraju jest tragiczny. Ludzie płacą pieniądze do wspólnego wora i to znika . Płaci się się po dwa razy na ten chory system ale przez to nie wzrasta emerytura czy renta. Proszę popatrzeć ile w Polsce jest rencistów " niezdolnych " do pracy otrzymujących świadczenia. To chory kraj- nieroby mają się dobrze, rozdaje się pieniądze ze składek innych a emerytury dla pracujących są zaniżane. Inwalidztwo u nas to branie łatwych pieniędzy z budżetu i dalsza praca zarobkowa. Kraj który należy do czołówki rencistów w Europie. Skąd brać pieniądze na to. Każdy powinien pracować na własny rachunek, odkładać na siebie z możliwością nawet podnoszenia sobie kapitału. Zebrane pieniądze są pracownika i powinny być dziedziczone a nie zabierane. Niech w końcu rządzący zaczną myśleć a nie tylko o sobie. Przy takim rządzeniu młodzi Polacy wyjadą z tego kraju - nie będą mieli przyszłości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek(2016-11-22 12:10) Zgłoś naruszenie 8117

    Masz racji ilu ludzi nie doczekalo emery try a ilu bieze tylko rok czy dwa kto zrobi wreszcie bilans kasy ktura ZUS wziol za darmo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Publiczna emerytura(2016-12-03 09:33) Zgłoś naruszenie 5820

    Publiczna emerytura w Polsce powinna skladac sie z dwu czesci: 1/ z czesci socjalnej/obywatelskiej odpowiadujacej minimum egzystencji dla kazdego seniora wyplacanej z budzetu panstwa np. z VAT-u, ktory wszyscy placimy oraz 2/ z czesci obliczonej na podstawie skladek emerytalnych czyli wynikajacej z pracy. Druga czesc emerytury nie powinna przekraczac sredniego krajowego wynagrodzenia i powinna podlegac dziedziczeniu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Publiczna emerytura cd.(2016-12-03 09:43) Zgłoś naruszenie 6613

    Ze wzgledu na solidarnosc spoleczna druga czesc emerytury publicznej powinna byc dziedziczona nie w 100% ale w 70-80%.

    Odpowiedz
  • TYLKO RAZ(2016-12-03 09:56) Zgłoś naruszenie 379

    Zaprezentowany kalkulator sluzy glownie tym osobom, ktore kilkakrotnie razy przechodza na emeryture. Niedawno o tym mowil Vpremier Morawieki, ktory podkreslil, ze na emeryture bedzie mozna przechodzic TYLKO RAZ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JA,JA(2017-01-03 14:00) Zgłoś naruszenie 3520

    teraz obniżenie wieku dla kogo bo dla rocznika 1957 kobiety ale urodzone po 01.10.czyli żadna łaska,a co dla urodzonych o1.01.1957 dalsza praca !! po co kalkulatory jak na przyszłe lata będą co rok inne i nie rzetelne

    Odpowiedz
  • Monia(2017-02-02 12:46) Zgłoś naruszenie 3412

    Mnie kalkulator naliczył i chyba prawdziwą. Jestem już na starej emeryturze i obliczyłam sobie wg nowych zasad. Wyszło mi trochę więcej i to by się zgadzało.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JAS(2017-02-04 13:14) Zgłoś naruszenie 10324

    EMERYCI I RENCIŚĆI ŁĄCZCIE SIE RAZEM MOŻMY MIEĆ WPŁYW NA WYNIKI WYBORÓW MOŻEMY WYMUSIĆ NA TZW RZĄDZICIELACH PODWYŻKI NASZYCH NĘDZNYCH I GŁODOWYCH ŚWIADCZEŃ

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Maria J. (2017-03-17 09:24) Zgłoś naruszenie 1011

    ZUS w Suwałkach. Udowodnilam 20 lat skladkowych. W tym 16 lat w warunkach szczególnych. Mam 17 lat kapitalu czyli do 1999r. W roku 2015r ukończyłam 55 lat i wnioslam wniosek o emeryturę. 18 lat skladkowych ze stosunku pracy i plus dyplom.Do OFE nie należałam. Są także okresy nieskladkowe jakby zabrakło - dopełnić. Do dnia dzisiejszego ZUS nie zliczyl okresu emerytalnego po co im.O jakiej emeryturze można tu mówić?? Może wiecie kiedy to zrobią.?

    Odpowiedz
  • Maria, J. (2017-03-20 23:20) Zgłoś naruszenie 127

    ZUS w Suwałkach. Udowodnilam 20 lat skladkowych w tym 16lat w warunkach szczególnych. 15 lat skladkowych ze stosunku pracy do 1999r plud dyplom/2lata/Kapitalu poczatkowego 17 lat. Do OFE nie należałam 55 lat ukończyłam w 2015r i wnioslam o emeryturę . ZUSw Suwałkach nie zrobił nawet zestawienia okresow emerytalnych do dnia ddzisiejszego. Wychodzi emerytura ale pracownice muszą być w. odpowiedni sposób zachęcone do zaliczenia okresow emerytalnych itd

    Odpowiedz
  • Irena(2017-03-30 19:18) Zgłoś naruszenie 239

    Ja mam przepracowane 38 lat pracy - to chyba wystarczy gdy popracuję jeszcze 2 lata do wieku 60 lat. Jak przejdę w wieku 60 lat na emeryturę (40 lat pracy- okresy składkowe ) to będę miała obniżoną o 30 % emeryturę. Osoba która prze wiele lat pracowała na czarno ( nie odprowadzała składek) albo twierdziła że stać ją na to żeby nie pracować bo mąż dużo zarabia ( popracuje 15 lat do wieku 63 lat,.. 64) otrzyma od państwa " nagrodę 10000zł i jeszcze emeryturę wyższą"" o 30 % - od mojej ...... jestem zbulwersowana, to jest chore a Ci co tworzą te durne przepisy mogli by trochę pomyśleć. Mężczyzna w wieku 15 lat idąc do szkoły zawodowej (przyzakładowej) ma 45 lat pracy i okresów składkowych w wieku 60 lat i też ma pracować jeszcze 3 lata żeby otrzymać całą emeryturę

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxxx(2017-05-13 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    a jak obliczać emerytury celników

    Odpowiedz
  • Ola styrnol(2017-07-25 14:17) Zgłoś naruszenie 01

    Renta powina byc wiyksa

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-07-29 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy wladza zrozumie ze emeryt to tez czlowiek , ktory ma potrzeby i chce zyc.Wszystko biora z tego zgnilego zachodu i mowia nam ze tam tak jest ,tylko zapominaja ze na zachodzie ,po smierci jednego malzonka ten drugi dostaje po nim emeryture i ma dwie.Ponadto kiedy wreszcie te emerytury beda takie jak na zachodzie,bo opesjach to pamietaja.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2017-08-04 02:33) Zgłoś naruszenie 105

    Czy ten kalkulator liczy emerytury czerwcowe, jak ZUS, czy poprawnie, czyli z waloryzacją kwartalną? Pytanie retoryczne, z tezą, dlatego bez dalszej zwłoki zamieszczam w tym miejscu wyjaśnienie, dlaczego ZUS źle liczy emerytury czerwcowe, czyli jak powinny być stosowane art. 25 ust. 3 i art. 25a ustawy emerytalnej, a jak (błędnie) realizuje to ZUS: Zasada poprawnego procedowania art. 25 ust. 3 jest taka: jeżeli spełnione są zawarte w art. 25a warunki do przeprowadzenia waloryzacji opisanej w art. 25a, to wykonujemy waloryzację opisaną w art. 25a (kwartalną), a gdy te warunki nie są spełnione, to wykonujemy waloryzację opisaną w art. 25 ust. 3 (roczną). Błąd ZUS polega na niewłaściwym stosowaniu art. 25 ust. 3 ustawy emerytalnej, tzn. bezwarunkowym wykonywaniu waloryzacji rocznej, od dnia 1 czerwca, bez wcześniejszej ewaluacji art. 25a. Przy zaistnieniu spełnienia warunku z art. 25a, czyli podczas ustalania wysokości emerytury, zamiast waloryzacji corocznej powinien być wykonany jeden z czterech wariantów waloryzacji kwartalnej, przy czym ostatnią waloryzacją roczną jest waloryzacja przeprowadzona rok wcześniej. ZUS, po bezwarunkowym przeprowadzeniu waloryzacji rocznej, wybrnął z kłopotu twierdząc po prostu, że w czerwcu art. 25a ustawy nie obowiązuje, co można by pewnie potraktować, jako złamanie ustawy. Przy ustalaniu emerytury ZUS weryfikuje składki i przelicza kapitał początkowy, stąd właściwe stosowanie art. 25 ust. 3, i, co za tym idzie, art. 25a, jest niezbędne do prawidłowego wyliczenia wysokości emerytury. Oczywiście, w czasie, gdy nie jest ustalana wysokość emerytury, nie ma to znaczenia, gdyż, skoro nie jest spełniony warunek z art. 25a, to waloryzacja kwartalna tak, czy siak, nie jest przeprowadzana i w konsekwencji przeprowadzona jest waloryzacja roczna. Analogiczna konstrukcja przepisów występuje w tej ustawie wielokrotnie - np. w art. 24a ust. 3, czy art. 53.

    Odpowiedz
  • Lolki z Polki(2017-08-21 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    To co teraz sobie wyliczycie to wsadźcie sobie w d..ę, jak przyjdzie czas to emeryturkę wyliczy wam ZUS (Zawsze Uczciwy Społecznie)

    Odpowiedz
  • Krystyna jizdr@wp.pl(2017-08-30 15:38) Zgłoś naruszenie 00

    Zus w Szczecinie nie chce przyjąć ode mnie danych n.t. mojej pracy (4,5 roku) gdy już byłam na emeryturze. Dlaczego??!! Czy nie mam prawa by sprawdzić wysokość mojej emerytury, czy nie mogę wnioskować o przyznanie mi emerytury powszechnej. Pani w recepcji Oddziału w Szczecinie (ul.Matejki 22)bardzo niegrzeczna i chyba niekompetentna odmówiła mi przyjęcia mojego podania o przeliczenie i uwzględnienie mojej pracy "na emeryturze". Co mam zrobić?

    Odpowiedz
  • HANIA(2017-09-16 22:23) Zgłoś naruszenie 2322

    czy lata składkowe w KRUS zaliczają do stażu pracy w ZUS?

    Odpowiedz