W 2009 roku nie będzie podwyżki zasiłku dla bezrobotnych

autor: Paweł Jakubczak13.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 13.10.2008, 09:53

Firmy będą finansować wynagrodzenie chorego pracownika, który ukończył 50 lat, przez 14, a nie 33 dni w roku. Rząd chce przeznaczyć 1,7 mld zł z Funduszu Pracy na sfinansowanie świadczeń przedemerytalnych. Zwolnienie ze składek na FP i FGŚP dla firm zatrudniających starszych pracowników będzie obowiązywać od czerwca 2009 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • antybezrobotny(2008-10-13 03:14) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy zlikwidują całkowicie ten demoralizujący zasiłek dla jawnych nierobów i krętaczy? Miliony pracujących podatników i przedsiębiorców muszą łożyć własny grosz na zapijaczone gęby 'dżentelmenów' spod płota, którym to rzekomo Balcerowicz zabrała pracę i nadzieję na przyszłość.

    Odpowiedz
  • Ha, ha, ha.... I znów kopią leżącego... I znów biorą się za starszych.....(2008-10-13 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    bo w kryzysie na rynku pracy taki już nie podskoczy... Nooooo,ale pracować (zdaniem rządu) powinien do 65 ,czy nawet do 70 lat. By jak najwięcej pieniędzy z niego ściągnać.
    Szoooooook!!!
    Juz nie moge doczekać sie wyborów, by zagłosowac na partię Tymińskiego, bo nie mam już zaufania do żadnej dotychczas istniejącej partii. Mam juz serdecznie dość tych ich rządów i ich pazerności. Tylko od biednych wydzierać, i wydzierać, i wydzierać, i wpychać bogatym, i wpychać bogatym, i wpychać bogatym, i ciągle im mało, i mało, i mało...

    Odpowiedz
  • Brak słów i ręce opadają...(2008-10-13 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Wielu z obecnych decydentów wysłałabym na zasiłek dla bezrobotnych za owe 551,8 zł. i ogromnie przy tym cieszyłabym sie, że wreszcie nie będą mieszać w przepisach i że wreszcie nastąpi powrót do mądrych, dawniej ustanowionych przepisów, i wreszcie nastanie jakaś stabilizacja !
    Dużo bym dała za to, by tak się stało...

    Odpowiedz
  • amber(2008-10-13 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    To jest ten program "50+".

    Odpowiedz
  • 4(2008-10-13 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego pracować do 65 lat zwiększyć do 75 lat i można utrzymać przywileje obecne przechodzenia na emeryturę. Widzę te budowy sklepy Urzędy firmy ochroniarskie zatrudniające 70 latków Ciekawe co wmyśli za klika lat nowy Rząd ???

    Odpowiedz
  • :-((2008-10-13 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nic dodać

    Właśnie tak wyglądają projekty ustaw cudu gospodarczego

    Tusku na Prezydenta

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny lezacy 1 grupa/.(2008-10-13 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    durnie i debile a gdzie podwyzki najnizsztch rent wy darmozjady nieuki sejmowe nygusy przynoszace swoja postawa chanbe temu narodowi precz z nimi precz z platforma chcemy chleba niech zyje lud...

    Odpowiedz
  • Macie cuda oszusta wszechczasów!!!(2008-10-13 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba było kurczowo trzymac u władzy PiS i Premiera Kaczyńskiego!!! Dobrze wam tak! Co chcieliscie to macie! nowaki,palikoty,niesioły i inna chałastra gra wam na nosie! Kręca lody a Polaków mają w d...ie! Jedynie PiS nie robił żadnej krzywdy Polakom!!! Tylko PiS!!!

    Odpowiedz
  • PiSu juz nie ma(2008-10-13 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    ale jaki PiS - przeciez tej partii juz nie ma , tam zostal tylko Jaroslaw i jego brat prezydent.
    Juz nawet najwierniejszy Gosiewski zostal odstawiony na bok. Szczypinska i kempa dwie panie z IQ Doga Niemieckiego jeszcze poszczekuja, ale i je prezes odstawi za rok gora dwa

    Odpowiedz
  • PiS jest coraz silniejszy!!!(2008-10-13 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Ku zadowoleniu UCZCIWYCH Polaków!!! Premierze Kaczyński wróc!!! POpaprani rozkradną Polskę do reszty!!! Mam nadzieję, że matoły już będą wiedziały, żeby nie dopuszczac do władzy posldpsl, bo to jest jedna banda POpapranych,czerwonych złodziei i mataczy!!! Codziennie afera z którymś z tej bandy,kradną,kradną,kradną...i nic poza tym!!!

    Odpowiedz
  • filozus(2008-10-13 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Wpisać do ustawy prawo ZUS-u do sabotowania polityki prozatrudniowej rządu, poprzez represjonowanie bezrobotnych za ich aktywność zawodową (we Wrocławiu dyrektor oddziału Antoni Malaka i szef prawników Zbigniew Rak robią to bezkarnie bez żadnej legalnej podkładki). Adam Kłykow

    Odpowiedz
  • filozus(2008-10-13 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    "prozatrudnieniowej" powinno być

    Odpowiedz
  • TW(2008-10-13 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłki dla bezrobotnych powinny wynieść i 5 tys zł tyle że powinny być zwracane jak bezrobotny podejmie pracę. Powinny byc takze natychmiast zawieszane kiedy bezrobotny nie przyjmie oferty pracy. Wówczas następny zasiłek po 12 miesiącach.

    PIS jest coraz silniejszy ??? Gdzie?? Przecież we Włoszczowej nawet słabnie.
    Nie mówiąc już o Toruniu.

    Odpowiedz
  • MB(2008-10-13 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Chcą odciążyć pracodawców od ponoszenia kosztów produkcji, po to aby wyroby krajowe były atrakcyjne cenowo w stosunku do wyrobów z Chin. Nasze produkty na rynku są cenowo nieatrakcyne, producenci skarżą się na rynki zbytu. Zatrudnienie bezrobotnego 50+ dla producenta jest kulą u nogi, od niewydajnego podnoszą tylko koszty produkcji. Natomiast zatrudnienie młodego pracownika jest korzystne; młodego, niedoświadczony, wykorzystywać i manipulować można nim do woli, nawet do 16 godzin dziennie. W obecnym czasie na brak młodej siły nabywczej na zatrudnienie pracodawcy nie narzekają i eleminują z rynku pracy starszych. Starszy nie wytrzyma niewolniczego czasookresu pracy i narzuconego tępa. To co wypisują z KPP, że finansowanie dezaktywacji tych osób-nie, a powinno się tylko aktywizować. Najpierw nauczcie się ekonomi na czarnym rynku pracy, bo nie ma uczciwego rynku pracy, a dopiero zajmujcie głos w sprawie.

    Odpowiedz
  • Wierny Wyborca Jaroslawa i PiSu(2008-10-13 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    PiS jest coraz silniejszy w KLEWKACH i to z Klewek ruszy nowa ofensywa wyborcza PiSu, gdy tylko wypedza talibow, ktorzy tam sie fortyfikuja.

    GOsiewski jak przeprosi i ucaluje stope prezesa to bedzie mogl wrocic

    Odpowiedz
  • Taka jest prawda, czy się komuś podoba czy nie :-)(2008-10-13 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    OBY PiS JAK NAJSZYBCIEJ ODZYSKAŁ WŁADZĘ!!! TYLKO ONI SA GWARANTEM MĄDREGO I UCZCIWEGO RZĄDZENIA,BO CHCĄ DOBRA POLSKI I POLAKÓW. CAŁA RESZTA TO ZŁODZIEJE,BADZIEWIE I CHŁAM!!!

    Odpowiedz
  • Anastazy(2008-10-13 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    duchowy przywodca PiSu Ojciec Rydzyk w intencji powrotu Jaroslawa do WLADZYCHNY, odmowil dwie msze!

    Odpowiedz
  • wiemar(2008-10-13 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    PiS nie podniósł ani o złotówkę emerytur i rent, a prezydent Kaczyński szasta nie swoimi, bo podatników pieniędzmi jak car

    Odpowiedz
  • Właśńie ostatnia waloryzacja rent i emer. z marca br była ustalona za rządów PiSu!!!(2008-10-13 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Sklerotycy!!! Ryzy donek jak zwykle załapał sie na coś,do czego sie nie przyczynił. Gangster,wywrotowiec!!! POtoDNO!!!

    Odpowiedz
  • MB(2008-10-13 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy świadkami kolejnej afery korupcyjnej, czyli wpychania pieniędzy społecznych do prywatnych kieszeni pseudopracodawcom po znajomości i po wszelkich układach, czy związkom klik, sitw czy jak ją by to nie nazwał, która zarządza majątkiem ogólnospołecznym, a także za grosze wykupionymi przedsiębiorstwami.Tylko po to, by się wzbogacić kosztem słabszych, ale nie ciemnych.

    Odpowiedz