W 2009 roku nie będzie podwyżki zasiłku dla bezrobotnych

autor: Paweł Jakubczak13.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 13.10.2008, 09:53

Firmy będą finansować wynagrodzenie chorego pracownika, który ukończył 50 lat, przez 14, a nie 33 dni w roku. Rząd chce przeznaczyć 1,7 mld zł z Funduszu Pracy na sfinansowanie świadczeń przedemerytalnych. Zwolnienie ze składek na FP i FGŚP dla firm zatrudniających starszych pracowników będzie obowiązywać od czerwca 2009 r.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (32)

  • mocarz70(2010-01-01 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego Polacy jestescie takimi durniami kazdy uczciwy Polak a widac takich malo nigdy nie powinien glosowac na tak zlodziejska partie jaka jest PO ona tylko daje bogatym obudzcie sie w koncu RODACY precz z PO i komuna

    Odpowiedz
  • Pikuś(2009-07-27 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Niczego nie pragnę, ale tylko jednego by pomysłodawcy tych ustaw tez musieli kiedyś żyć za takie grosze jak proponują ,by zabrać im wszystkie przywileje,odstawić od koryta i kazać im fizycznie pracować w wieku 60 lat

    Odpowiedz
  • jenny(2009-06-26 16:04) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Julianie Zawistowski,zatem znieśmy pobierane opłaty z ttytułu FP i FGŚP ! Nie pobieramy,nie płacimy lub płacimy adekwatnie do miesięcy poboru

    Odpowiedz
  • wal(2009-03-25 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Precz z J. Kaczynskim nie chce większych zasiłków i żądow PiS-maków

    Odpowiedz
  • prawie 55(2009-02-18 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    Do TYm
    ale ty jesteś żałosny.Spadaj a co ty myslisz ,że ponad 35 lat pracy i łaska rządu Po i Psl ponad 600 zł.Niech sobie tyle Pan Premier ze świtą wypłaci i niech udowodni,że za taką kwotę wyżyje ze swoją tylko żonką a nawet niech tylko sam!!!Zobaczymy.Sięgnie nie po szynkę ale w końću po kiełbasę zwyczajną i po szkieleciki!!!Jak tak jesteś zadowolony to jesteś z ich pokroju no może z SLD.
    Przestań głupoty wypisywać !!!Idiotą to Ty jesteś sam!!!11Nie ubliąj innym.!!!1

    Odpowiedz
  • prawie 55 lat życia(2009-02-18 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    No to fajnie ponad 35 lat pracy i jałmużna ponad 600 zł zaledwie.Pięnie Panie Tusk ,pięknie panowie z PO i PSL.Super załatwiliscie ludzi,którzy zdrowie i siły staciłi pracując w PRL i RP aby innym teraz żyło się lepiej.
    Jestescie genialni i bardzo,bardzo ludzcy!!!1Cha,cha

    Odpowiedz
  • kombatant 82r.(2009-02-12 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego do 75 lat??? ja bym proponował do 100 lat i 50% oddawac rządzącym jak im mało!!!

    Odpowiedz
  • autor(2009-01-15 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    zasiłek powinien wynosić przynajmniej tyle co najniższe wynagrodzenie. Wtedy miejsca pracy nie byłyby obsadzane swoimi ludźmi

    Odpowiedz
  • bezrobotny(2009-01-15 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy bezrobotny zarejestrowany w pup powyżej roku powinien dostać zasiłek.

    W czasie kiedy mówiło się że bezrobocie niby to niskie było - w Radomiu oscylowało na poziomie około 26%.Teraz kiedy bezrobocie sie powiększa pewnie będzie to 30% Jest to miasto gdzie kompletnie brakuje dużych firm, tylko pełno sklepów i szkół. Studenci po otrzymaniu dyplomu nie zakładają działalności. Czym to jest spowodowane? Niskim poziomem nauczania, nie przygotowaniem do podjęcia działalności? Przecież są pożyczki z pup na własny biznes.Przydaliby się duży inwestorzy, tylko gdzie ich szukać. Kto chciałby zainwestować i czy by to się opłacało. Nad tymi sprawami powinni dyskutować władze, bo po to są wybierani przez społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • Tym(2008-10-14 00:12) Zgłoś naruszenie 00

    Co za banda idiotów wypowiada się na tym forum... Wyższy zasiłek = większe bezrobocie! Dla jakiejś części ludzi bardziej opłacać się będzie zasiłek niż praca. A dla innej - najbardziej opłacać się będzie zasiłek + praca na czarno. Powinno się te demoralizujące zasiłki całkiem znieść!

    Odpowiedz
  • rencista(2008-10-13 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jak się mają moje 560zł,gdzie mieszęcznie na leki wydaję 450zł i nie mam siły dorobić nawet jako stróż,do nierobów,którzy wiele wysiłku wkładają aby uniknąć pracy.

    Odpowiedz
  • filologini(2008-10-13 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    No, jasne - bo za chwilę okazałoby się, że zasiłek dla bezrobotnych jest wyższy od minimalnego wynagrodzenia.

    Odpowiedz
  • MB(2008-10-13 20:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy świadkami kolejnej afery korupcyjnej, czyli wpychania pieniędzy społecznych do prywatnych kieszeni pseudopracodawcom po znajomości i po wszelkich układach, czy związkom klik, sitw czy jak ją by to nie nazwał, która zarządza majątkiem ogólnospołecznym, a także za grosze wykupionymi przedsiębiorstwami.Tylko po to, by się wzbogacić kosztem słabszych, ale nie ciemnych.

    Odpowiedz
  • Właśńie ostatnia waloryzacja rent i emer. z marca br była ustalona za rządów PiSu!!!(2008-10-13 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    Sklerotycy!!! Ryzy donek jak zwykle załapał sie na coś,do czego sie nie przyczynił. Gangster,wywrotowiec!!! POtoDNO!!!

    Odpowiedz
  • wiemar(2008-10-13 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    PiS nie podniósł ani o złotówkę emerytur i rent, a prezydent Kaczyński szasta nie swoimi, bo podatników pieniędzmi jak car

    Odpowiedz
  • Anastazy(2008-10-13 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    duchowy przywodca PiSu Ojciec Rydzyk w intencji powrotu Jaroslawa do WLADZYCHNY, odmowil dwie msze!

    Odpowiedz
  • Taka jest prawda, czy się komuś podoba czy nie :-)(2008-10-13 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    OBY PiS JAK NAJSZYBCIEJ ODZYSKAŁ WŁADZĘ!!! TYLKO ONI SA GWARANTEM MĄDREGO I UCZCIWEGO RZĄDZENIA,BO CHCĄ DOBRA POLSKI I POLAKÓW. CAŁA RESZTA TO ZŁODZIEJE,BADZIEWIE I CHŁAM!!!

    Odpowiedz
  • Wierny Wyborca Jaroslawa i PiSu(2008-10-13 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    PiS jest coraz silniejszy w KLEWKACH i to z Klewek ruszy nowa ofensywa wyborcza PiSu, gdy tylko wypedza talibow, ktorzy tam sie fortyfikuja.

    GOsiewski jak przeprosi i ucaluje stope prezesa to bedzie mogl wrocic

    Odpowiedz
  • MB(2008-10-13 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    Chcą odciążyć pracodawców od ponoszenia kosztów produkcji, po to aby wyroby krajowe były atrakcyjne cenowo w stosunku do wyrobów z Chin. Nasze produkty na rynku są cenowo nieatrakcyne, producenci skarżą się na rynki zbytu. Zatrudnienie bezrobotnego 50+ dla producenta jest kulą u nogi, od niewydajnego podnoszą tylko koszty produkcji. Natomiast zatrudnienie młodego pracownika jest korzystne; młodego, niedoświadczony, wykorzystywać i manipulować można nim do woli, nawet do 16 godzin dziennie. W obecnym czasie na brak młodej siły nabywczej na zatrudnienie pracodawcy nie narzekają i eleminują z rynku pracy starszych. Starszy nie wytrzyma niewolniczego czasookresu pracy i narzuconego tępa. To co wypisują z KPP, że finansowanie dezaktywacji tych osób-nie, a powinno się tylko aktywizować. Najpierw nauczcie się ekonomi na czarnym rynku pracy, bo nie ma uczciwego rynku pracy, a dopiero zajmujcie głos w sprawie.

    Odpowiedz
  • TW(2008-10-13 11:05) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłki dla bezrobotnych powinny wynieść i 5 tys zł tyle że powinny być zwracane jak bezrobotny podejmie pracę. Powinny byc takze natychmiast zawieszane kiedy bezrobotny nie przyjmie oferty pracy. Wówczas następny zasiłek po 12 miesiącach.

    PIS jest coraz silniejszy ??? Gdzie?? Przecież we Włoszczowej nawet słabnie.
    Nie mówiąc już o Toruniu.

    Odpowiedz