statystyki

Rosną kryteria dochodowe przy świadczeniach na dzieci

autor: Michalina Topolewska11.09.2015, 07:15; Aktualizacja: 11.09.2015, 16:52
grupa dzieci

Oprócz progów rośnie też wysokość samej pomocy finansowej.źródło: ShutterStock

Od dziś gminy mogą zacząć wydawać decyzje przyznające pomoc finansową dla rodzin na nowy okres zasiłkowy. Umożliwia to wchodzące właśnie w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 7 sierpnia 2015 r. w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna (Dz.U. poz. 1238). Zawiera ono nowe kwoty progów dochodowych, które trzeba spełnić, aby otrzymać wsparcie na dzieci. Będą one obowiązywać od zaczynającego się 1 listopada 2015 r. nowego okresu zasiłkowego. Ich wysokość ustalono na 674 zł w przeliczeniu na osobę w rodzinie lub 764 zł, gdy rodzice wychowują niepełnosprawne dziecko. Kryteria będą więc zdecydowanie wyższe od tych dotychczas obowiązujących (574 zł i 664 zł).

– Przygotowaliśmy już pierwsze decyzje do wydania. W przypadku wielu z nich widać, że gdyby pozostawiano obecne kryteria dochodowe, zasiłki nie mogłyby być przyznane – wskazuje Wanda Kossakowska, kierownik działu świadczeń rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.


Pozostało 47% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

  • dorosli niepelnosprawni.(2015-09-12 23:21) Zgłoś naruszenie 20

    a co ze siwadczeniani dla opikunuw doroslych niepelnosprawnych.trybunal nakazal dac i guwno...

    Odpowiedz
  • Ed-Koral@wp.pl(2017-03-27 19:21) Zgłoś naruszenie 10

    Nikt nie ma ambicji ażeby chociaż wyrównać z tymi z ZUSU-u mają od 10-ciu lat 153zł.czas szybko upływa ci co mają zasiłki ani się nie obejrzą jak przyjdzie im to samo a Władza to się nie boi.Bo swoje weżnie i oto chodzi teraz i zawsze gorzko nam.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane