500 złotych na dziecko - nie w tej kadencji Sejmu Rzeczniczka PiS zapowiedziała w radiowej Trójce, że ogłoszony wczoraj projekt ustawy poczeka do okresu po wyborczego.

Jak mówiła, w obecnej konfiguracji politycznej nie ma szans na to, by taki projekt przeszedł. Dlatego PiS zgłosi go po wyborach - jeśli będzie rządził. Jak mówiła rzeczniczka, PiS mógłby go wtedy zgłosić zaraz po rozpoczęciu nowej kadencji i obowiązywać w 2016 roku. Jeśli zostałby zgłoszony teraz, uległby dyskontynuacji - czyli w nowej kadencji trzeba by nad nim pracować od nowa.

Elżbieta Witek zastrzegła jednak, że wiele zależy od kształtu przyszłorocznego budżetu, w którym trzeba by zapewnićć środki na ten cel. Rzeczniczka PiS dała do zrozumienia, że aby przyjąć propozycje PiS, należałoby wprowadzić zmiany w budżecie. "Musimy mieć wpływ na to jak ukształtować budżet. Jeżeli będzie on taki jak w tej chwili, można dokonać zmian, może być prowizorium budżetowe" - dodała.

Wczoraj PiS zaprezentował spot na temat głodnych dzieci. Pojawia się w nim kandydatka na premiera Beata Szydło, która informuje, że przygotowała projekt ustawy w tej sprawie.