"Solidarność": rząd nie realizuje obietnic wyborczych poprawy sytuacji pracowników oświaty

10.10.2008, 16:39; Aktualizacja: 11.10.2008, 08:34

Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" obradował w czwartek i piątek Wadowicach. Gościem pierwszego dnia był prezydent Lech Kaczyński. Związkowcy Przyjęli uchwałę" Godna praca fundamentem rozwoju Polski" oraz stanowiska, w których sprzeciwili się planowanym przez rząd zmianom w oświacie i opowiedzieli się za ratowaniem stoczni.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Henryk(2008-10-10 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    brawo!!!

    Odpowiedz
  • filologini(2008-10-10 22:23) Zgłoś naruszenie 00

    Może te związki wreszcie się obudzą, bo to co robiły do tej pory to kanał. Po takich długich i niepotrzebnych pseudonegocjacjach wywalczono więcej pracy za mniejsze niż dotąd pieniądze. A teraz ma być STRAJK, bo z tym rządem żadnego dialogu nie ma.

    Odpowiedz
  • olek(2008-10-10 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    Solidarność ze złodziejami to utopia.

    Odpowiedz
  • Były internowany i więziony działacz Solidarności 62 lata-pracujący.(2008-10-11 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ta obecna Solidarność to wataha nierobów wysoko opłacanych (po 5,6 tysięcy złotych) etatowych działaczy związkowych opłacanych -kosztem pracowników -przez spółki skarbu państwa.Kto tym nierobom dał takie przywileje.Na zachodzie pensje związkowcom pensje płacą centrale związkowe a nie zakłady pracy.Ta Solidarność-pomimo takich samych sztandarów nie jest tą Solidarnością z lat 80-tych.To głownie mło0dzi karierowicze,którzy komunę znają z filmów,literatury i opowiadań-a w razie zagrożenia wielu z nich trzęsło by ze strachu porami.Taka prawda bo ich znam.

    Odpowiedz
  • Pokrzywdzona, oszukana przez państwo...(2008-10-12 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Prezydencie! Niech Pan ujmie się za zmęczonymi ludźmi! Prosimy o niezabieranie nam praw nabytych, czyli wcześniejszych emerytur! Liczę na dobrą decyzję. Jeżeli będą wcześniejsze emerytury-zagłosujęmy na Pana. Tusk przegra wybory, bo okłamał tysiące ludzi. Nie liczy się z rzeszą pracujących.

    Odpowiedz
  • 50+(2008-10-12 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    Petycje podpisywać.Nie tu biadolić.Gorąca lista.

    Odpowiedz
  • hela(2008-10-12 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    Kłamstwo,nieroby mają ustawowo zagwarantowane dwie podwyżki,zamiast biadolić dokształócać się,bo uczniowie was przerastają pod każdym względem.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2008-10-13 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    "Godna praca fundamentem rozwoju Polski ". Ja do tego hasła dodała bym "Godna praca i godna płaca fundamentem rozwoju Polaski ".Czyżby "Solidarnośc "zapomniała że ludzie domagają się również godnych wynagrodzeń.

    Odpowiedz