Śniadek zadowolony z prezydenckiej zapowiedzi ws. emerytur pomostowych

10.10.2008, 15:40; Aktualizacja: 10.10.2008, 16:00

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek z zadowoleniem przyjął zapowiedź prezydenckiej inicjatywy legislacyjnej, która przedłużałaby działanie dotychczasowych przepisów o emeryturach pomostowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (20)

  • urodzony 1950(2008-12-03 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    To smieszne, akurat 55 latki gdy dalej beta pracowac to panstwo nie bedzie sie pograzac w kryzysie? Premierze zajrzyj do swojej stajni i tam zrob porzadek a emerytow zostaw niech jeszcze pozyja. Ja nie wiem ile ludzie jeszcze wytrzymaja patrzac na to. Ale sadzac z rozmow to traca cierpliwosc.

    Odpowiedz
  • maria(2008-10-12 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    niechaj rząd nie wciska polakom,że im dłużej będą pracować,to dostaną wyższą emeryturę.mój tata po 41 latach pracy otrzymuje aktualnie 1035 pln emerytury na rękę.i też kiedyś wierzył w zapewnienia władz.godziwa emerytura przy długim czasie pracy może się tylko zdarzyć w państwie ,w którym ludzie są sprawiedliwie rozliczani z uczciwości i w państwie gospodarnym/np.w norwegii/.zgadzam się z głosem pana artura ńr 9..

    Odpowiedz
  • 54 latka(2008-10-10 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo byśmy chciały aby ta zapowiedż zacnego Pana Prezydenta powiodła sie,roczniki 50 +++,błagaja wszystkich ustawodawców o litośczobaczcie jak mlodzi polacy szanują tu na forum starych a co dopiero w pracy w dobie komuterów my to nieuki,molarnia,staruchy itp...Dlatego z wielką nadzieją czekamy.Napewno nie pójdą wszyscy a jedynie ci którzy poprostu nie mogą dłuzej pracować.Konfederacja PP niech się nie wypowiada,Ten twór to już nic by nie robił dla człowieka,natomiast wykorzystać pracownika do ostatniego tchnienia.Brawo P.Sniadek.

    Odpowiedz
  • to takie proste(2008-10-11 15:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ta nowa ustawa nadaje się do kosza. Dlaczego rząd tego otwarcie nie powie i na siłą chce forsować tą hybrydę. Tyle się mówi o jakości a sama władza wciska ludziom zakalca odgrzewanego na starym tłuszczu. Potrzebna jest nowa ustawa likwidująca nieprawidłowości w KRUS i robiąca porządek z emerytami z 15 letnim stażem pracy, Należy wyznaczyć limit lat do przepracowania natomiast wiek odchodzenia na emeryturę powinien być elastyczny, Ludziom z długim stażem pracy należy ustawić dobre wynagrodznie a gwarantuję, że nikt nie będzie chciał uciekać na emeryturę,

    Odpowiedz
  • Ana/54,5/(2008-10-11 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    Tak to prawda.Uważam ,że reformy powinne iść do przodu ale stopniowo .Jak nie kazano nam się zapisywać do OFE to powinniśmy odejść na starych zasadach.Prawo nie powinno działać wstecz!!!Nie powinno się ludzi okłamywać,a w naszym przypadku tak zrobiono.Niech każdy przepracuje 35 lat/kobieta/ i 40 lat mężczyzna i to powinno wystarczyć,a nie 15 lat ,20, 25 i emeryturka.Śmiechu warte gdzie równouprawnienie zgodne z Konstytucją!!!
    Pan Prezydent powinien zawetować tę ustawę ,ponieważ krzywdzi ona tych ludzi co przepracowali w PRL i RP 35 lat i więcej a w kolejkach musieli się nastać po cukier,mięso itp a nawet po ciuszki dla dzieci,a stan wojenny to kto przeszedł ,też my i teraz w nagrodę karze nam się pracować do 60 i 65 lat.Panie Prezydencie niech Pan nas cociaż ma w swej opiece.

    Odpowiedz
  • Danuta 1954r(2008-10-11 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuje wszystkim , którzy nie przeszli wobec problemu obojętnie i tak bardzo pospiesznie jak obecny rząd z p. fedak na czele.Dziekuję, że znalazły się osoby, które mają szacunek dla pracy kobiet w wieku 55 lat i nie proponują im pracy dożywotnio.Wiem,że ten rząd postawi na swoim bo z tego słynie, wiem,że będę zmuszona wypowiedzieć umowe o pracę bo nie mam już sił po 35 latach pracować, ale dziekuję WAM za ludzkie uczucia i to,że oprócz ekonomii zwróciliście uwagę na inny problem, natomiast cóż PO
    odsłoniło swoje oblicze .

    Odpowiedz
  • zawiedziona(2008-10-12 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    P.Chlebowski jest załamany,że Pan Prezydent może załamać system emerytalno-rentowy, a Ja jestem załamana taką oceną faktów, dla mnie to
    zaskakujące i zadziwiające, komu Ja z całą rodziną oddałam swoje głosy wyborcze, ale ciesze się, że nie uwierzyliście, w te dyrdymały bo trzeba więcej uwagi poświecić, gdzie Nasze pieniądze są nikt nas z opłacania składki nie zwolnił, dziekuję za odrobine nadzieji bo od roku żyję w stresie.

    Odpowiedz
  • nadzieja 54(2008-10-12 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuję Panu Prezydentowi , Związkom i każdej opcji politycznej , która myśli o człowieku pracy.
    Chlebowski myśli tylko o tym gniocie wypracowanym przez jego Panie, który też nie jest korzystny dla pomostówek mówiąc ,że to dotyczy 250 tys. ludzi . Pytam go a ilu ludzi tym skrzywdzi , chodzi o 800 tys.
    Dziwne bo w programie telewizyjnym dowiedziałam się że jedna Pani pracująca nad tym problemem najpierw pracowała dla rządu , a teraz dla funduszy emerytalnych , czy jest wiarygodna ?
    PO to partia spalona , za nami stoją nasze dzieci , znajomi , którzy widzą naszą krzywdę.
    Dla kogo jest ta Polska ? Dla oszustów, umiejących obchodzić prawo ?
    Ilu rolników jednohektarowych , schowało się do tego system KRUS . Panie Pawlak, jesteś taki sam jak Tusk.
    Dlaczego my, ludzie pracy mamy odpowiadać za wszystkie błędy.
    Widzę że mój podpis zajęła inna osoba , odtąd będę NADZIEJA 54

    Odpowiedz
  • Kazik(2008-10-12 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wiarę i nadzieję, że wreszcie coś się zmieni w tym projekcie pisanym na
    szybko i bez rozpoznania.Ufam,ze Pan wspolnie z panem Prezydentem nie odpuści PO i nie dacie sie nabrac na ich sztuczki.

    Odpowiedz
  • przysłowie(2008-10-12 14:22) Zgłoś naruszenie 00

    11: SYLWIA
    Jak świat światem młody staremu nigdy nie będzie bratem

    Odpowiedz
  • HALINA(2008-12-03 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyna nadzieja w PREZYDENCIE POLSKI. PREZYDENT LECH KACZYNSKI jest madrym czlowiekiem i nia pozwoli skrzywdzic emerytow. Mam 54 lata w lutym nabede praw do emerytury na dotychczasowych warunkach.Jzalamana, ze nie bede mogla przejsc na emeryture. Od 5 lat jestem na swiadczeniu przedemerytalnym na ktore przeszlam po grupowym zwolnieniu.Przeszlam 2 operacje na serce. Na leki miesiecznie wydaje ok.300 zl.Za co zyc? czekalam na emeryture. Mam 32 lata pracy.

    Odpowiedz
  • SYLWIA(2008-10-12 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Autorzy forum - rządzący twierdzą ,że całe zło to my ludzie z dlugoletnim stażem pracy.Kto jest z nami to od razu jest przeciw rzadzącym. Smutne to i przykre,że tak jesteśmy traktowani w kraju demokratycznym.

    Odpowiedz
  • nadzieja 54(2008-10-12 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 54 lata ( kończę 55 w styczniu ) .Jeszcze nie straciłam nadziei ,że ktoś to zmieni i nabędę prawa emerytalne . W tym państwie chyba są ludzie , którzy myślą o ludziach a nie biznesie .
    Kto by pomyślał , że będzie takie rozwarstwienie w społeczeństwie ? Jedni zarabiają miesięcznie tyle co inni latami, co to za państwo , które swoje niedociągnięcia wręcz drańską prywatyzację chce włożyć na barki ludzi pracy , gdzie my żyjemy?

    BRAWO ZWIĄZKI , BRAWO PREZYDENT , POMÓŻCIE LIDZIOM PRACY.

    My zostawimy miejsca pracy naszym dzieciom , które dorabiają Europę . Dlaczego u nas jest tyle ,, eurosierot'', bo ich rodzice nie maja pracy w tym kraju !
    Cały czas mam nadzieję , że ten koszmar ktoś rozwiąże , nie ważne z jakiej opcji politycznej bo tu chodzi o dobro ludzi .

    Odpowiedz
  • Obawa(2008-10-21 21:29) Zgłoś naruszenie 00

    Moj rocznik 1956 tez chce przejść na wcześniejsza emeryturę za 2-lata

    Odpowiedz
  • Danuta 1954r(2008-10-22 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Dziekuje, za ludzkie spojrzenie na tych, którzy jednym podniesieniem reki PSL iPO majz zamiar tylko dlatego,że tak im wyszło pozbawić ludzi prawa do zasłużonej emerytury.Gadaja,że nie ma pieniedzy w budżecie to niech ich bezmyślnie nie wyrzucają po co w MSZ mebvle w recepcji za 50 tys złotych, po co takie wysokie fundusze reprezentacyjne ile ministerstw ile kasy miało być tanie państwo a co jest ? wyzysk człowieka przez władzę.

    Odpowiedz
  • artur 34 latek(2008-10-12 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    mniej pieniędzy na niepotrzebne narady,konferencje,ekspertyzy,pseudo badania naukowe,zaangażowanie w wojny,likwidacja kominów płacowych itp.,słowem nietrwonieniepublicznych pieniędzy,to najważniejsza recepta na pozyskanie dodatkowych środków na emerytury.niechaj rząd nie straszy społeczeństwa,że środków na wypłaty brakuje.popieram inicjatywę pana prezydenta kaczyńskiego.jestem człowiekiem młodym,dobrze zarabiającym,widzę w moim otoczeniu jak żyją biednie emeryci.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2008-10-29 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Krzysztof 1951r.
    Pracuję zawodowo od września 1969r.To już prawie 40lat pracy i okresu składkowego.Ile mam jeszcze pracować ? 45 , 50, a może niech ustanowią dożywocie.Nie łudzmy się, że ktokolwiek coś zmieni.Dzisiaj związkowcy okuoują Ministerswo Pracy ale nie chcą rozmawiać o takich jak my.Pan Śniadek zadowolony jest z inicjatywy Pana Prezydenta. Tylko,że po naradzie gabinetowej D.Tusk oświadczył ,że Prezydent jest skłonny wycofać sie z zawetowania ustawy.

    Odpowiedz
  • tek(2008-11-01 00:44) Zgłoś naruszenie 00

    jestem rocznik 1950 i 43 lata pracy -pytam ile lat trzeba pracowac w Polsce.zanim otrzymam jakakolwiek emeryture ile jeszcze nowych ustaw bede musial przejsc. dlaczego w 2008 roku mezczyzna 6o lat staz 35 lat poszedl na emeryture.a my rocznik 1950 mamy praciwac do 65 lat i staz 50 lat .w zadnym kraju tak nie ma .dlatego ze jezeli ktos ma przepracowane 40 lat to bez wzgledu na wiek przechodzi na emeryture do 65 lat pracuja ci ktorzy maja staz 35.36.37 lat.

    Odpowiedz
  • urodzona 1955(2008-11-03 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    To nieprawda, że jak będziemy dłużej pracować, to będziemy mieć większe emerytury! kolejne rządy grzebią tylko przy ustawie nie licząc się z ludżmi,skąd brać na to siły, zdrowie ,aby pracować do 60 i więcej! nikt nie pyta nas o zdanie!
    nie w każdym zawodzie da się dłużej pracować!!!
    oszukano nas , żeby nie zapisywać się do II filara, bo utraci się prawo do wcześniejszej emerytury i co?!! wydłużyli do 60 , wiec czuję się oszukana, bo mogłam sobie coś naskładać. PO to partia elitarna, nie będą dbać o zwykłych ludzi.

    Odpowiedz
  • nadzieja(2008-10-11 23:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawa jestem jak zachowa sie P.Komorowski wobec inicjatywy ustawodawczej Pana prezydenta ?

    Odpowiedz