"(...) w sytuacji, w której jesteśmy, pod presją czasu, nie ma szansy na spokojne wynegocjowanie rozwiązań mających szansę na szerszą akceptację, bo nawet nie będzie czasu na zapoznanie opinii publicznej. Zatem ponownie jedynym wyjściem jest danie sobie roku czasu na rozmowy i negocjacje" - powiedział w piątek PAP Janusz Śniadek.

Śniadek przypomniał, że z podobną propozycją "Solidarność" wystąpiła w lipcu do wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach pomostowych pod koniec września i skierował go do parlamentu

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki zapowiedział w piątek, że Lech Kaczyński jeszcze tego dnia lub najpóźniej w poniedziałek wystąpi z inicjatywą legislacyjną przedłużającą dotychczasowe przepisy o emeryturach pomostowych.

Prezydent w czwartek na Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" w Wadowicach mówił, że zrobi wszystko, aby rządowy projekt ustawy o emeryturach pomostowych nie wszedł w życie.

Rząd przyjął projekt ustawy o emeryturach pomostowych pod koniec września i skierował go do parlamentu. Dotychczasowa ustawa o emeryturach pomostowych obowiązuje do końca roku; jeżeli nie zostanie przyjęta nowa bądź prezydent ją zawetuje - prawo do emerytur pomostowych stracą wszyscy.