statystyki

Urzędnicy mają pracować, a nie korzystać z portali. Blokują dostęp do portali społecznościowych

autor: Artur Radwan01.09.2015, 07:11; Aktualizacja: 01.09.2015, 09:22

Po artykule DGP o tym, że urzędnik państwowy nie może publicznie sympatyzować z jakąkolwiek partią, szefowie instytucji rządowych postanowili dmuchać na zimne. Ci, którzy wcześniej tego nie zrobili, blokują podwładnym dostęp do portali społecznościowych.

– W ubiegłym tygodniu zablokowano nam dostęp do Facebooka, Twittera, a przy okazji do prywatnej poczty – ujawnia pracownik jednego z ministerstw (dane do wiadomości redakcji).


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (4)

 • Katolik(2015-09-02 13:14) Zgłoś naruszenie 00

  popieram, natychmiast odciąć im wszystko co odstaje.

  Odpowiedz
 • Echo(2015-09-01 14:38) Zgłoś naruszenie 00

  I bardzo dobrze, to nie jest praca twoja. W normalnej rynkowej firmie, można korzystać z tych wiadomości internetowych, ktore służą pracy. I tylko pracy. Facebook, Twitter (...), poczta prywatna, itd., ogladanie filmów, zdjęć - część prywatna twojego życia. W firmach jest to pod kontrolą masz zablokowane wyjścia czy wejścia, nie wolno oglądać zdjęć, czy filmów itd. - bo zaraz z drugiej strony mają czerwone światełko że jesteś na niedozwolonych ścieżkach. I sam na kompa otrzymujesz informację, że komp służy do pracy służbowej, lub więcej jesteś poproszony do przełożónego. Albo bardziej restrykcyjnie pożegnają się z tobą w pracy. I tu jest racja. Swawola tylko w domu.

  Odpowiedz
 • T1000(2015-09-01 16:53) Zgłoś naruszenie 00

  W czasach smartfonów z dostępem do netu taki zakaz jest śmieszny a poza tym bezsensowny. Wystarczy odpowiednio przydzielać ludziom pracę, żeby nie zajmowali się zanadto buszowaniem po sieci. Odcinanie ludzi od skrzynki mailowej prywatnej to głupota. Każdy urzędnik ma prawo do przerwy i takie samo prawo wykorzystać tą przerwę do celów prywatnych, a więc np. do zajrzenia na FB czy sprawdzenia skrzynki prywatnej.

  Odpowiedz
 • Daniel(2015-09-02 01:02) Zgłoś naruszenie 00

  Twitter jes tęczowy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane