Konta emerytalne ZUS będzie można sprawdzać w sieci

autor: Bożena Wiktorowska10.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 11.10.2008, 14:18

Osoby ubezpieczone w ZUS z domu przez internet będą mogły sprawdzać stan swojego konta emerytalnego. Przedsiębiorcy skontrolują terminowość i wysokość zapłaconych składek ubezpieczeniowych. Zatrudnieni będą mogli na bieżąco sprawdzać uczciwość swoich pracodawców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

 • Joanna(2008-10-10 08:33) Zgłoś naruszenie 00

  Dwa do trzech lat trwa w ZUS liczenie kapitału początkowego a z nowym to jak sobie poradzi ZUS chyba w dziesiatkach lat

  Odpowiedz
 • wiktor(2008-10-10 08:54) Zgłoś naruszenie 00

  tylko co tu sprawdzać jak w tej Tuskolandii maleje wartośc udziałów

  Odpowiedz
 • !!!(2008-10-10 08:59) Zgłoś naruszenie 00

  Warunkiem jest jednak uporządkowanie dokumentacji z lat 1999-2001- i to jest to.Nie osmieszajcie sie,ZUS nigdy tego nie zrobi!Juz mielismy komputeryzację sustemu a teraz porządkowanie,przynajmniej nie za mego zycia!

  Odpowiedz
 • MP(2008-10-10 09:52) Zgłoś naruszenie 00

  Po co sprawdzać skoro po mojej śmierci i tak rodzina nie dostanie tych pieniędzy a ja emerytury nie doczekam w tym kraju mlekiem i miodem płynącym.

  Odpowiedz
 • Andrzej(2008-10-10 10:45) Zgłoś naruszenie 00

  Aktualnie w ZUS wystąpiła paradoksalna sytuacja w zakresie dostepu płatników do Centralnego rejestru Ubezpieczonych (CRU) .Otóż dostęp do CRU można miec przy certyfikacie niekwalifikowanym (podpisie) ,natomiast w przypadku wygasniecia tego certyfkatu mając podpis (certyfikat) kwalifikowany nie ma dostepu do CRU.

  Odpowiedz
 • Obserwator(2008-10-10 11:15) Zgłoś naruszenie 00

  Ojej, co w tym dziwnego???

  Obiecano cuda i co???

  Obiecano szuflady pełne ustaw i co???

  Kolejna obiecanka a naiwni uwierzą

  Za x lat i tak nikt tego nie sprawdzi.

  Odpowiedz
 • wodo(2008-10-10 11:38) Zgłoś naruszenie 00

  dla zusu to technologia kosmiczna, ostatnio wysyłałem przez 3 dni faks do inspektoratu Zus w Krakowie Nowej Hucie, bo okazuje się że w cały inspektorat jest jedno urządzenie. A przecież od kilka lat temu wynaleziono pocztę elektroniczną, mamy kwalifikowane podpisy elektroniczne, ale zus nie ma kont e-mail... w oparach absurdu...

  Odpowiedz
 • --Składki emerytalne to nasza własność i dlatego na EMERYTURĘ(2008-10-10 13:14) Zgłoś naruszenie 00

  każdy powinien przechodzić kiedy chce bez względu na wiek pod warunkiem ,ze zgromadzi kapitał wystarczający co najmniej na najniższą emeryturę licząc do średniego życia ubezpieczonych w danej grupie zawodowej> z zakazem pracy, chyba ,że zrezygnuje z emerytury<.. To są Jego składki i pieniądze i żaden Rząd nie ma prawa decydować za odkładającego na emeryturę kiedy mu wolno iść. Inaczej to jest zwykłe złodziejstwo!!! Skoro Rząd uważa ,że co najmniej minimalna emerytura wystarcza na życie? -- wola ubezpieczonego,to przecież jego składki. Dostrzegam tu możliwość likwidacji problemu bezrobocia i wcześniejszych emerytur ze względu na warunki pracy- po prostu każdy odchodzi kiedy chce!!!---a za złe warunki pracy -należy się odpowiednio wyższe wynagrodzenie.!!!Twierdzenie ze płacimy na innych jest kłamstwem tych którzy rozkradli ZUS bo na innych płaci się z podatków tak aby wszyscy obywatele byli tymi innym obciążeni a nie tylko Ci co płaca ZUS!Dofinansowujcie teraz ZUS tak jak dofinan

  Odpowiedz
 • Timothy(2008-10-11 15:04) Zgłoś naruszenie 00

  Powinna być wprowadzona możliwość wypisania się z ZUS za "drobną" opłatą - powiedzmy 50.000 zł "solidarnościowego" podatku i możesz się wypisać. Zgromadzony kapitał w ratach będzie wpływał na twoje konto w OFE. Przy tak wysokiej opłacie (stopniowo by malała) system ZUS powoli zamierałby, a jednocześnie byłyby fundusze na wypłacanie emerytur.

  Odpowiedz
 • emeryt z Łodzi(2008-10-13 18:11) Zgłoś naruszenie 00

  Płacenie składki to za mało trzeba dodatkowo pobrać od platnika świadectwo o okresie podlegania ubezpieczeniu emerytalnemu żeby uzyskać przeliczenie emerytury.Elektroniczne sprawozdania płatników niemają w ZUSieodbicia w księgowaniu składek na osobowych kontach.A komputeryzacja pochłonęłamiliardy.Takie bezkarne marnotrawstwo w państwie prawa?

  Odpowiedz
 • Jan Sieczkowski(2008-10-14 19:38) Zgłoś naruszenie 00

  Pełna szuflada ustaw jest tylko dla ZUSU aby za nasze pieniądze wskoczyli na wyjazd do autobusu. Niech pozabierają najlepiej wszystkim kase bo zanraknie im dla pijaków i narkomanów na wódke.ja choruje na padaczke skroniową od ponad 26 lat,Mieszkam sam nie mam rodziców Trace przytomność do 8 razy na miesiąc a te chamy nie chcą mi oddać wojskowej renty ojca .Powiedziałem prezesowej zus prosto w oczy zabierzcie dla pijaków na wódke bo musicie im zapłacic za dewastacje rozbijanie butelek i spożywanie alkoholu.Przecież picie to jest życie. To może wszyscy zacznijmy to odzyskamy swoje.

  Odpowiedz
 • ROBERT(2010-01-09 13:25) Zgłoś naruszenie 00

  JAK SPRAWDZIC W INTERNECIE CZY FIRMA PRZELEWA SKŁADKI NA ZUS?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane