Przedsiębiorcze matki zmusiły posłów do działania. Kobiety pobierające macierzyński nie zapłacą składki zdrowotnej

autor: Bożena Wiktorowska21.08.2015, 07:24; Aktualizacja: 21.08.2015, 07:53
Matka

Posłowie mają już gotowy projekt ustawy, który zlikwiduje przepisy dyskryminujące przedsiębiorcze matki.źródło: ShutterStock

Osoby prowadzące firmy, pobierające zasiłek macierzyński, nie będą musiały płacić obowiązkowej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Ta propozycja parlamentarzystów jednak nie satysfakcjonuje kobiet.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Sasia(2015-08-21 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    zrównanie praw kobiet bezrobotnych i matek na działalności (ktore płacą przecież składki mając swoją firme, a nie dostają kase z UP)? troche to krzywdzące chyba dla mam prowadzących firme...? współczuje!

    Odpowiedz
  • aniafrania(2015-08-21 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Wałkują tę ustawę grubo ponad rok, teraz ją poprawiają i i tak znowu będzie źle. Panie, które płaciły preferencyjne składki i dostaną 1000 zł zasiłku, nie zapłacą kasy chorych, więc dostaną tyle co bezrobotne. Panie, które prowadzą DG ponad 2 lata otrzymają zasiłek 1065zl, zapłacą kasę chorych i zostanie im ok. 800 zł. I pan minister uważa, że wszystko ok? To nie jest dyskryminacja?

    Odpowiedz
  • AB(2015-08-21 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    wynika z tego, że jak kobieta założy firmę i zajdzie w ciąże to niech szybko ją zamyka i rejestruje sie w Urzędzie Pracy, bo przecież z Urzedu Pracy dostanie się 1.000 zł a koszty firmy w dalszym ciągu musiałaby ponosić. strasznie dziwnie dzieje się w tym kraju... masakra!

    Odpowiedz
  • Monika(2015-08-21 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ministerstwo uważa,ż ew kwestii urlopów macierzyńskich nie dyskryminuje kobiet prowadzących działalność,że traktuje matki jednakowo. Otóż nie traktuje matek jednakowo. Kobiety prowadzące firmy traktuje znacznie gorzej niż te zatrudnione na etacie- prowadzące firmy będą miały niższy macierzyński niż kobiety zatrudnione na etacie. Za to kobiety prowadzące firmy będą miały macierzyński zbliżony do kobiet bezrobotnych. Czy to jednak nie jest dyskrymianacja kobiet prowadzących biznes? Czy my tworząc miejsca pracy, płacąc składki na zus jesteśmy dla tego państwa warte tyle co bezrobotne???

    Odpowiedz
  • Autor(2015-08-21 12:27) Zgłoś naruszenie 00

    Polska polityka prorodzinna!

    Odpowiedz
  • Marek(2015-08-21 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle, chcą rzucić ochłapa, żeby media przestały trąbić, a i tak jak to wygląda, czy się pracuje czy nie 1000zł się dostanie, no i bezrobotna ma na utrzymanie, a na działalności trzeba mieć jeszcze np na wynajem lokalu. Tu mi się kojarzy ta ostatnia kampania " nie zdążyłam zostać matką"" przed nową ustawą". Może to spowodować, że naprawdę kobiety prowadzące działalność będą musiały wybrać- firma czy dziecko.

    Odpowiedz
  • Bizneswoman(2015-08-21 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Zaszłam w ciążę, zwalniam pracownika, zamykam firmę i ide do pracy na etat! Politycy nie mają motywacji? Ja teżnie mam! :) ******** to!

    Odpowiedz
  • kasia(2015-08-21 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    planuję dziecko? muszę szukać pracy na etacie- czyli zamknąć firmę. najlepiej jeszcze pójść na zasiłek dla bezrobotnych na pół roku. a potem dostawać pewne 1000zł- bo mając firmę albo dostanę minimalnie więcej, albo mniej (bo nie wiadomo czy poprawki wejdą w życie i czy w następnym projekcie znowu nie będzie błędu.

    Odpowiedz
  • to nie matki(2015-08-23 17:41) Zgłoś naruszenie 00

    to kampania wyborcza. Złodzieje z PO wszystko teraz obiecać będą, a potem fuck

    Odpowiedz