statystyki

Świetlice środowiskowe będą musiały spełniać standardy

autor: Michalina Topolewska17.08.2015, 07:50; Aktualizacja: 17.08.2015, 09:27
Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej, które określa standardy lokalowe, sanitarne oraz ochrony przeciwpożarowej dla świetlic środowiskowych oraz innych miejsc dziennej opieki nad dziećmi.

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej, które określa standardy lokalowe, sanitarne oraz ochrony przeciwpożarowej dla świetlic środowiskowych oraz innych miejsc dziennej opieki nad dziećmi.źródło: ShutterStock

Placówka wsparcia dziennego będzie mogła mieścić się w lokalu, w którym pomieszczenia mają wysokość co najmniej 2,5 metra, a ich wyposażenie będzie musiało mieć odpowiednie atesty i certyfikaty.

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej, które określa standardy lokalowe, sanitarne oraz ochrony przeciwpożarowej dla świetlic środowiskowych oraz innych miejsc dziennej opieki nad dziećmi. Konieczność jego wydania to efekt ubiegłorocznej nowelizacji ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i polityki społecznej (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 332). Dotychczasowe przepisy określały tylko, że do uzyskania zezwolenia na prowadzenie placówek potrzebne są pozytywne opinie sanepidu i straży pożarnej. Nie były określone standardy, jakie powinny one spełniać, aby uzyskać takie dokumenty, co powodowało niejednolite ich traktowanie.


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane