statystyki

Świetlice środowiskowe będą musiały spełniać standardy

autor: Michalina Topolewska17.08.2015, 07:50; Aktualizacja: 17.08.2015, 09:27
Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej, które określa standardy lokalowe, sanitarne oraz ochrony przeciwpożarowej dla świetlic środowiskowych oraz innych miejsc dziennej opieki nad dziećmi.

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej, które określa standardy lokalowe, sanitarne oraz ochrony przeciwpożarowej dla świetlic środowiskowych oraz innych miejsc dziennej opieki nad dziećmi.źródło: ShutterStock

Placówka wsparcia dziennego będzie mogła mieścić się w lokalu, w którym pomieszczenia mają wysokość co najmniej 2,5 metra, a ich wyposażenie będzie musiało mieć odpowiednie atesty i certyfikaty.

Tak wynika z projektu rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej, które określa standardy lokalowe, sanitarne oraz ochrony przeciwpożarowej dla świetlic środowiskowych oraz innych miejsc dziennej opieki nad dziećmi. Konieczność jego wydania to efekt ubiegłorocznej nowelizacji ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i polityki społecznej (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 332). Dotychczasowe przepisy określały tylko, że do uzyskania zezwolenia na prowadzenie placówek potrzebne są pozytywne opinie sanepidu i straży pożarnej. Nie były określone standardy, jakie powinny one spełniać, aby uzyskać takie dokumenty, co powodowało niejednolite ich traktowanie.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane