Rośnie liczba partnerów Karty Dużej Rodziny. Zniżki na swoje usługi i towary oferuje już ponad 850 firm i instytucji. Są wśród nich centra rekreacyjne, restauracje, sieci handlowe. W Warszawie podpisane zostały kolejne umowy partnerskie. Do programu dołączyli między innymi przedstawiciele branży paliwowej, energetycznej, ubezpieczeniowej i odzieżowej.

Szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz tłumaczył, że program cały czas się rozbudowuje, a jego sukces zależy od jak największej liczby partnerów.

"Wierzę, ze ten program ma sens. Za jakiś czas będzie wstydem dla firm nie należeć do rodziny Karty Dużej Rodziny" - podkreśla minister.

Aleksandra Chabrowska, matka trzech chłopców, która odebrała Kartę Dużej Rodziny mówi, że dla niej ważna jest każda zniżka. "Myślę, że ta oferta jest atrakcyjna. Na pewno będziemy z niej korzystać. Pójdziemy do teatru, będziemy korzystać z ulg na stacjach benzynowych, w restauracjach, za energię. Przyda się" - mówi.

Karta Dużej Rodziny jest przyznawana rodzinom, w których jest co najmniej troje dzieci. Mogą się o nią ubiegać także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Do tej pory wydano ponad milion dwieście kart.