Duda daje rządowi czas do końca roku na wprowadzenie 500 złotych na każde dziecko

13.08.2015, 09:36; Aktualizacja: 13.08.2015, 14:19
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z sadownikami,  PAP/Marcin Obara

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z sadownikami, PAP/Marcin Obaraźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

1 stycznia wejdą w życie przepisy o pomocy dla rodzin z dziećmi. Tak minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada na apel prezydenta, który daje rządowi czas do końca roku na wprowadzenie 500 złotych na każde dziecko. Jeśli rząd nie przygotuje ustawy w tym czasie, zrobi to Pałac Prezydencki - zapowiada Andrzej Duda w wywiadzie dla "Faktu".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (91)

  • Rychu(2015-08-13 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Nowy prezydent, wybrał sobie na siedzibę niezły pałac, jak na "kraj będący w ruinie".
    Zapewne, zrobił to z wrodzonej skromności,
    Na szczęście prezydent w tym kraju zarządza głównie pracującymi w jego pałacu kucharzami.
    Pamiętać należy, że pan Duda posiada słabiutki mandat do sprawowanego urzędu, gdyż jest prezydentem wybranym przez mniejszość.
    Głosowało na niego tylko 28,10% z wszystkich uprawnionych do głosowania

    Odpowiedz
  • xSfzyzhvzvz(2015-08-13 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Sawicki apeluje o anulowanie referendum ? A gdzie ty czlowieczku byles jak Bul ustanawial referendum ?? Widac ladnie to sobie zaplanowaliscie, bylo trzdba wczesniej apelowac. Duda powinien rzucic dla PO tą ustawe i zobaczymy na czym im zalezy ;) DOŚĆ mam tego zlodziejstwa.

    Odpowiedz
  • a(2015-08-13 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    Duduś i jego ekipa niezdolna do pracy - tak jak jego idole. Idolami Dudusia są agenci Watykanu. Jego osobisty spowiednik doradzi mu, kto i kiedy ma realizować jego pomysły. Płacić za nie będzie naród. Czy 28,10 % głosujących na niego wiedziało na kogo głosuje?
    Duduś to taki KC ePiSkopat, prześladowany w Polsce przez wszystkich, a zarazem żyjący za pieniądze, prześladujących go rodaków.

    Odpowiedz
  • Anty PISlam(2015-08-13 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Obślizły, załgany prezydent "niewiele mogę" na 4 litery D..a, wybrany przez nieporozumienie - zamieszanie z Kukizem już was czyli jego zwolenników wydudał, wyduda lub dudać będzie wycofując się już po niecałym tygodniu urzędowania ze swoich przedwyborczych składanych obiecanek - dudanek, twierdząc, że jako prezydent niewiele może. Zdaje się, że nie znał lub nie zna swoich kompetencji obejmując urząd prezydencki.
    No i w ten sposób KUKIZOWCY oraz inni głosujący przeciwko Prezydentowi Komorowskiemu, na złość BABCI odmroziliście sobie uszy! Gratuluję WSPANIAŁEGO WYBORU!:-)))))

    Odpowiedz
  • i(2015-08-13 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    panie duda jak si panu uda to wcale nie będze zle 100zl na rok dla matki niepracującej ,to będzie w sam raz z poszkodowanymi matkami rodząc dzieci RP,rodzące poza granicami naszego kraju ,tam dostają 90 miesecznie i co kwartał 200 ,i z tego mają wykarmic dzieci ,le jest przytym opieka socjalna mieszkania la jednego zarabiającego socjalne z nizszym czynszem ,opieka socjalna promcje na niezbedne produkty tj pieluchy ,wszystkie mleka dla dziecka itp ze znizką ,taką jak sie trafi ale zywnscjest o wiele tansza z minimalną pensją jednego zywiciela rodziny

    Odpowiedz
  • lech1(2015-08-13 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    minister powtorzyl A duda sobie morze w spodnie popuscic dlatego to morze -taki cherszt bandy katolickiej i tyle na razie

    Odpowiedz
  • Bicznapis(2015-08-13 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ten fircyk Duda chce rządowi podrzucić kukułcze jajo ,naobiecywał mocherom gruszek na wierzbie ,a teraz robi du..ą i się wycofuje .Kłamca przecież to Duda obiecał po 500 zl na dziecko to niech się bierze do roboty i wymyśli skąd brać na to kasę ,morze kurdupel zrzeknie się ochrony ,a partie nie będą finansowane z budżetu .

    Odpowiedz
  • smutny(2015-08-13 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    czarno widzę Prezydenturę Dudy a jeszcze gorzej jak wygra pis nigdy nie dopuszczać ich do władzy

    Odpowiedz
  • lolek1(2015-08-13 13:23) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ten pseudoprezydent nie mowi ze jest prezydentm wszystkich polakow Ja mam to gdzies i jestem w tych 48% a swoja droge kukiz powinien juz sie maetwic bo jemu juz dzisiaj zadna strona nie odpusci Prezydent to so moze baka puscic a nie ze rzad ma do konca roku cos zrobic ten typ obiecal nich pracuje a jego wakacjom tez trzeba sie przyjrzec i to zaraz jak cos pomietola tak jak jego doktorat

    Odpowiedz
  • stasiekf(2015-08-13 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Prezydencie nie ośmieszaj siebie zabrać partią zabrać tym niby katolikom biskupom rydzykowi zlikwidować to ohydne radio i byle jaką telewizję trwam ,będzie kasa na dzieci i zostanie na podwyżkę dla emerytów

    Odpowiedz
  • andre(2015-08-13 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    a co rząd wypowiedzenia z pracy dostanie panie duda za nie przygotowanie ustawy a pro po to pańska kiełbasa wyborcza to pan się zobowiązał a nie rząd więc czekam i ja na to 500zł na dziecko, oj chyba będzie tak jak w spocie reklamowym duda dej... a duda nie da bo winny rząd sejm bo oni wszystko wetują a on chce dać wywiązać się z obietnic wyborczych

    Odpowiedz
  • anda(2015-08-13 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie...łobuzy niech oddadzą co nakradli...brawo PREZYDENCIE POLAKU...za łby ich...

    Odpowiedz
  • Anty PISlam(2015-08-13 13:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ad 6 Yanió - ty PISowski ŚMIECIUCHU, moherze, bękarcie Polskęzbawa z kisielem w czaszce ZAMIAST mózgu, daj się dalej DUDAĆ przez swoich PISlamistów! Merytoryka żadna z twojego wpisu i z tej zaPISionej Pały nie wynika żadna! Walnij tą pustą czachą w mur i skończ ze sobą, bo się w tym życiu musisz bardzo męczyć wierząc w te wszystkie cuda PISlamistów:-)))))

    Odpowiedz
  • eliot(2015-08-13 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Kto obiecał 500zł,rząd czy KACZY,DUdziub,czyli pisowski sługus.

    Odpowiedz
  • anda(2015-08-13 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    A wy wstrętne mordy...jak trudno wam odejść od koryta...kradliście a teraz strach w majtkach...sługi kacapow. ...fe

    Odpowiedz
  • klon(2015-08-13 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    Tępi platfąsi ujadają.

    Odpowiedz
  • Giewałt z Rybii(2015-08-13 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Myślę, że przestanie tak wojować o sprawiedliwość społeczną jak przy rządzie stanie PISlam. Wtedy razem ze swoimi kamratami ściągnie z nas ostatnie portki i skórę.

    Odpowiedz
  • Realista(2015-08-13 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    To jest logika typu ja pożycze ty masz oddać nie powiem bo to było w porzaodku lecz w nasz kraj na nie stać i nie będzie stać

    Odpowiedz
  • Jan56(2015-08-13 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Nie powinien dawać czasu, lecz wskazać sposób sfinansowania jego lekką ręką składanych obietnic

    Odpowiedz
  • Konkol(2015-08-13 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    PiS chce poprzez referendum swoje obiecanki, cacanki przerzucić na obywateli a wtedy nikt nie będzie narzekał na tragiczną sytuację w budżecie,bo przecież tak chcieli ludzie niech ponoszą konsekwencje swego braku odpowiedzialności a PiS umywa ręce.

    Odpowiedz