Duda daje rządowi czas do końca roku na wprowadzenie 500 złotych na każde dziecko

13.08.2015, 09:36; Aktualizacja: 13.08.2015, 14:19
Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z sadownikami,  PAP/Marcin Obara

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z sadownikami, PAP/Marcin Obaraźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

1 stycznia wejdą w życie przepisy o pomocy dla rodzin z dziećmi. Tak minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada na apel prezydenta, który daje rządowi czas do końca roku na wprowadzenie 500 złotych na każde dziecko. Jeśli rząd nie przygotuje ustawy w tym czasie, zrobi to Pałac Prezydencki - zapowiada Andrzej Duda w wywiadzie dla "Faktu".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (91)

  • Bicznapis(2015-08-16 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jasny gwint on daje rządowi czas do końca roku toż to ta menda obiecywała swym mocherom wszystko ,był wszystkomogącym a teraz robi du..ę z gęby i zwala na rząd koń by się uśmiał z takiego prezydenta..

    Odpowiedz
  • gora(2015-08-16 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nie liczy na żadne 500zl,ani obniżenha wieku,zresztą pracuję poza Polską,a głosowałem,aby odsunąć bandę od koryta. Starczy WSI i wyprzedaży za bezcen kumplom. Tak więc płatni frajerzy morda w kubeł.

    Odpowiedz
  • ona(2015-08-14 19:16) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję również dołożyć jedno pytanie: czy jesteś za rozwiązaniem konkordatu? może wtedy ta czarna zaraza wyniesie się z Polski.

    Odpowiedz
  • bezstronny obserwator(2015-08-14 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać, płatni hejterzy premier Kopacz nie mają w tym roku wakacji. Upały + zbliżające się wybory wyraźnie dają znać o sobie...

    Odpowiedz
  • bea(2015-08-14 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję dolożyć jeszcze jedno pytanie " Czy jesteś za likwidacją senatu? "

    Odpowiedz
  • Kolski(2015-08-14 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    Anda! Odejdź od komputera! I nie pij więcej w taki upał...

    Odpowiedz
  • autor(2015-08-14 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Trochę to jednak bezczelne .

    Odpowiedz
  • Migo(2015-08-14 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co ten ministrant, sługus i podnóżkowy sukienkowych jeszcze wymyśli? Kompromitacja panie Duda.

    Odpowiedz
  • marek(2015-08-14 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    duda oszukał ludzi obiecując im np.po 500zł na dziecko a jelenie się nabrali tak samo z wiekiem emerytalnym tez program wydmuszka średno wykształcony wie że finanse na takie bzdury nie pozwalają lepiej niech wezmie się za likwidację urzędu prezydenta,senatu i 260 posłow tu może podjąć inicjatywę ustawodawcza ,poza tym czy wybory nie byy sa

    Odpowiedz
  • jura(2015-08-14 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Prezydent straszy że weżmie się do pracy przerażająca wizja.Prezydent to nie Cesarz ma pracować bo jest URZędnikiem a nie półbogiem.

    Odpowiedz
  • drugi gosc(2015-08-14 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Na szacunek, Panie gosciu, trzeba sobie zasluzyc. A jak ktos "wygrywa" SFAŁSZOWANE wybory jak Pan Duda, to niech nie oczekuje szacunku.

    Odpowiedz
  • osa(2015-08-14 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Jak żyję takiego debila w postaci Dudy nie widziałam ,PREZYDENCIE ty swoją kampanię już zakończyłeś jak masz pieniądze to daj tym biednym polskim dzieciom po 500zł i zamknij mordę bo twoje wystąpienia razem z Kaczyńskim ,szydło i całym klerem to jedna PARANOJA -moje podatki chcę dać na biednych emerytów . Już wrzeszczy Kaczyńki że zrobi porządek no widać ,jak dorwiecie się w pażdzierniku do władzy wtedy będziesz rozkazywał PISOWI to twoi poplecznicy jeszcze nie słychać na ambonach by te farbowane lisy w purpurach namawiali na głosowanie na PIS ,rządźcie sobie MY POLACY WAS ROZLICZYMY po kwartale 2016 roku.

    Odpowiedz
  • Kama(2015-08-14 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Szczyt arogancji i buty ze strony Prezydenta.Obiecać samemu a poźniej wskazać kto to ma wykonać.Jest doktorem prawa, a podstawowych prorogatyw należących do prezynetna nie zna.Ciemnemu ludowi wmówił, że wiele może i wszystkie życzenia spełni, a teraz ujawnia po fakcie ile może. To kompromitacja osoby Prezydenta. ŹLE ZACZYNA!

    Odpowiedz
  • quano(2015-08-14 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli przyjąć iż próg ubóstwa to około 500 zł na członka rodziny to rodzice z jednym dzieckiem zarabiający najniższą krajowa są bogaczami i nie dostaną 500 zł na dziecko, za to rodzina z dwójką dzieci, w której rodzice zarabiają np. każdy po 80.000 tysięcy rocznie będą otrzymywali kaskę na drugie dziecko. Pan Duda to myśliciel że ho ho. Jeżeli mamy pomagać rodzinom to tak jak we Francji, dopłacamy na wszystkie dzieci. Myślałem, że Duda ma odrobinę dobrego smaku, a to taka zwykła bełkocząco - gadająca głowa. Strach myśleć co czeka nas kraj po 4 latach rozdawnictwa PIS.

    Odpowiedz
  • xxmen(2015-08-14 00:59) Zgłoś naruszenie 00

    ale to pajac hehehehe sam naobiecywał a teraz niech Kopacz da hahahaha tak to każdy wariat by umiał !

    Odpowiedz
  • misuszatek(2015-08-14 00:01) Zgłoś naruszenie 00

    nasz nowy prezydent okazuje się kłamczuchem i cwaniakiem.
    Tydzien prezydentury i widać co kryje się pod maską z tym ironicznym uśmieszkiem.
    Boję się co będzie po 5ciu latach jego prezydentury.

    Jego plan to "doprowadzić Polskę do ruiny" - zgodnie z trendem PIS'u.

    Odpowiedz
  • uszatek_2(2015-08-13 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    ... a komu ty możesz dawać "czas" do końca roku...? Masz inicjatywę ustawodawczą to DZIAŁAJ...!!! Komu ty, i jakim prawem, wstawiasz takie "drętwe mowy"...? Narozrabiałeś obiecując wszystko wszystkim aby wygrać wybory, - wygrałeś, to teraz ponoś za to odpowiedzialność i wytłumacz to tym ludziom, którzy na ciebie głosowali, że o Kukizie ,który odebrał głosy Komorowskiemu nie wspomnę... "zwycięzco"...

    Odpowiedz
  • marekwie(2015-08-13 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    Duda ty modlitewny plastusiu ,strażniku biskupiego baldachimu nie strasz , nie strasz ,bo się zesrasz

    Odpowiedz
  • ferrr(2015-08-13 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    nie ma to jak *********** dzieci, a pracującym dajecie jałmużnę, cholerny kraj za pieprzenie płaci godne pieniądze a za prace daje ochłapy, dajcie porządnie zarobić a wtedy niech każdy ma tyle dzieci na ile go stać.

    Odpowiedz
  • Roman(2015-08-13 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Boją się referendum oj boją. Skończy się kasiorka z budżetu i ciepłe korytka.

    Odpowiedz