Czy spadek bezrobocia stał się fikcją?

autor: Jacek Ramotowski06.08.2015, 07:49; Aktualizacja: 06.08.2015, 09:51
bezrobocie, praca

Stopa bezrobocia jest najniższa od 2008 r. i być może za parę miesięcy będzie rekordowo niska. Czy to na pewno powód do zadowolenia? Oczywiście, lepiej, kiedy bezrobocie jest niskie niż wysokie. Ale wysokość bezrobocia przestała pokazywać problemy rynku pracy i całej gospodarki.źródło: ShutterStock

Stopa bezrobocia jest najniższa od 2008 r. i być może za parę miesięcy będzie rekordowo niska. Czy to na pewno powód do zadowolenia? Oczywiście, lepiej, kiedy bezrobocie jest niskie niż wysokie. Ale wysokość bezrobocia przestała pokazywać problemy rynku pracy i całej gospodarki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (3)

 • szok(2015-08-06 09:26) Zgłoś naruszenie 00

  Jak można pracować pół roku bez wynagrodzenia? Jakie argumenty na kolejny dzień takiej "pracy" przedstawia samej sobie osoba? A może chodzi o to, że nadzieja umiera ostatnia? Jak sami o siebie nie zadbacie, to nikt tego za was nie zrobi. Wszystkiego dobrego.

  Odpowiedz
 • Real_USA(2015-08-06 15:38) Zgłoś naruszenie 00

  Chyba ta koleżanka pracująca za teoretyczne zarobki jest lekko naiwna. Jeżeli nie dostała pieniędzy przez pół roku to już w ogóle nie dostanie. Przynajmniej od pracodawcy. Jak koleś "ledwo przędzie" to niby skąd będzie miał pieniądze, żeby ją spłacić za kilka miesięcy wstecz. Argumenty, że w Polsce pracy nie ma są lekko nietrafione. Praca jest i to za pieniądze, chociaż nieduże. W USA jest podobnie tylko nam normą jest dorabianie sobie w innej pracy po godzinach albo w weekendy (nawet poniżej kwalifikacji) . W Polsce przyjmuje się, że jest to "niegodne" i "niemoralne" oraz "wyzysk" - taka spuścizna po komunie. Z bogatymi krajami Europy Zachodniej nie możemy się porównywać, bo na ich przywileje procowali ich dziadowie i pradziadowie. Ci, którzy się porównywali, a nie było ich stać mieszkają teraz w Grecji albo Hiszpanii :)

  Odpowiedz
 • ssss(2015-08-07 02:11) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież TVN24 miał staże płatne dla stażystów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane