MPiPS: Pracownik na urlopie bezpłatnym uwzględniany w ZFŚS

autor: 06.08.2015, 10:46; Aktualizacja: 06.08.2015, 11:19
rekrutacja, praca, pracownik

Czy pracowników, którym udzielono urlopu bezpłatnego, należy uwzględnić przy obliczaniu odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnychźródło: ShutterStock

W ostatnim czasie pojawiły się wątpliwości, czy pracowników, którym udzielono urlopu bezpłatnego, należy uwzględnić przy obliczaniu odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Skoro bowiem nie korzystają z uprawnień pracowniczych, w tym również ze świadczeń socjalnych, co również było przedmiotem sporów, to dlaczego mieliby być brani pod uwagę przy ustalaniu wysokości tej kwoty.

Jak się jednak okazuje, przepisy nie dają podstaw do ich wyłączenia. Uzyskaliśmy w tej sprawie stanowisko Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Stanowisko Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Zgodnie z par. 1 rozporządzenia rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej w sprawie sposobu ustalania przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych podstawę naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych stanowi przeciętna planowana w danym roku liczba zatrudnionych, skorygowana w końcu roku do faktycznej przeciętnej liczby zatrudnionych, obejmująca pracowników zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy (po przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy).


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane