Rozdawanie żywności przez ośrodki pomocy tylko w wyjątkowych sytuacjach

autor: Michalina Topolewska29.07.2015, 07:31; Aktualizacja: 29.07.2015, 08:54

Ośrodek pomocy społecznej może odpowiadać za dystrybucję paczek z artykułami spożywczymi jedynie wtedy, gdy organizacji partnerskiej regionalnej (OPR) nie udało się na szczeblu lokalnym znaleźć podmiotu, który by się tym zajął.

Tak wynika z wyjaśnienia przedstawionego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) na pismo Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej. Alarmowała ona resort pracy, że w ramach realizacji unijnego programu Pomoc Żywnościowa (PŻ) w niektórych gminach dochodzi do sytuacji, gdy OPR podpisują umowy z ośrodkami pomocy społecznej, aby zajmowały się rozdawaniem paczek wśród osób o najniższych dochodach. Tyle że zgodnie z jego zasadami ich dystrybucją powinny zajmować się organizacje partnerskie lokalne (OPL). Rolą ośrodków jest tylko kwalifikowanie do wsparcia oraz wydawanie potwierdzających to skierowań.


Pozostało jeszcze 42% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane