Spółka z o.o. a przeniesienie odpowiedzialności za jej zobowiązania na członka zarządu

autor: Marcin Nagórek23.07.2015, 09:01; Aktualizacja: 23.07.2015, 09:35
Problemem jest jednak wykazanie istnienia drugiego z wymienionych warunków, mianowicie przyczyny niezależnej od skarżącego.

Problemem jest jednak wykazanie istnienia drugiego z wymienionych warunków, mianowicie przyczyny niezależnej od skarżącego.źródło: ShutterStock

Byłem członkiem zarządu spółki z o.o. Spółka nie miała majątku, dlatego ZUS wydał decyzję o przeniesieniu na mnie odpowiedzialności za jej zobowiązania. Wniosłem odwołanie od tej decyzji do sądu tylko dzień po terminie (pomyliłem się w obliczeniach), ale z wnioskiem o jego przywrócenie. Czy postąpiłem słusznie? Czy jest możliwe, aby sąd uwzględnił moje odwołanie?

Zgodnie z art. 4779 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego odwołanie od decyzji wnosi się na piśmie do organu, który wydał decyzję, w terminie miesiąca od doręczenia jej odpisu. Odwołanie wniesione po tym terminie jest co do zasady bezskuteczne i podlega odrzuceniu.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane