statystyki

Spółka z o.o. a przeniesienie odpowiedzialności za jej zobowiązania na członka zarządu

autor: Marcin Nagórek23.07.2015, 09:01; Aktualizacja: 23.07.2015, 09:35
Problemem jest jednak wykazanie istnienia drugiego z wymienionych warunków, mianowicie przyczyny niezależnej od skarżącego.

Problemem jest jednak wykazanie istnienia drugiego z wymienionych warunków, mianowicie przyczyny niezależnej od skarżącego.źródło: ShutterStock

Byłem członkiem zarządu spółki z o.o. Spółka nie miała majątku, dlatego ZUS wydał decyzję o przeniesieniu na mnie odpowiedzialności za jej zobowiązania. Wniosłem odwołanie od tej decyzji do sądu tylko dzień po terminie (pomyliłem się w obliczeniach), ale z wnioskiem o jego przywrócenie. Czy postąpiłem słusznie? Czy jest możliwe, aby sąd uwzględnił moje odwołanie?

Zgodnie z art. 4779 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego odwołanie od decyzji wnosi się na piśmie do organu, który wydał decyzję, w terminie miesiąca od doręczenia jej odpisu. Odwołanie wniesione po tym terminie jest co do zasady bezskuteczne i podlega odrzuceniu.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane