Jedlak: Emerytury ponad podziałami. Teraz

autor: Krzysztof Jedlak16.07.2015, 07:37
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • bardzo dobry artykuł---popieram...................(2015-07-16 10:53) Zgłoś naruszenie 00

    robienie z ludu wyborców za pomocą narzędzi,jakimi są emerytury.???Wyborcy z długoletnim stażem,którzy stracili pracę powinni otrzymywać z urzędu pracy zasiłek w wys.przynajmniej najniższej krajowej i zdjęty podatek do osiągnięcia wieku emerytalnego--z funduszu pracy,a może już go niema bo Pawlak chciał z tego dać rolnikom...Psucie prawa i zasiewanie niesprawiedliwości społecznej to działania koalicji PO+PSL.Dobrze że już ich wyborcy pozbędą się na dłuuuuuuuuuuuuuuuuuugo.

    Odpowiedz
  • kasia(2015-07-16 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Czekam cierpliwie i mam nadzieję ,że sejm poprze emeryturę od 40 lat składkowych dla ludzi ,którzy pracują od 15 roku życia i nie mają zdrowia ani sił do dalszej pracy a takich ludzi jest nie wiele. Liczę na rozsądek posłów i osób rządzących w tym Państwie aby dali szansę tym ludziom.

    Odpowiedz
  • Kropka(2015-07-18 18:20) Zgłoś naruszenie 00

    A ją czekam, że radosna twórczość przepisów emerytalnych, różne sposoby naliczania emerytur ,czyt warianty, czyt lata ,skończy się i ktoś sporządzi jasne, czytelne, jednakowo naliczanie emerytury niezależnie od lat i profesji, bez przywilejów.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-07-16 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    :Reprezentuje robotników którzy często są zatrudnieni od 15 r życia (umowy o prace dla małoletnich -nie mieli wakacji ani ferii -Ich całe wolne to urlop pracowniczy ) i reprezentuje wielu takich co mają dodatkowo oprócz długiego stażu pracy nadpracowane 1000 (dni - nie godzin ) w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych ( na blokach energetycznych w święta ) - na wszystkich zmianach -7dni w tygodniu -gdyż tak się pracowało za komuny i postkomuny na potrzeby energetyczne kraju-aby splacać długi Polski.) .Polska spłacała zadłużenie dzięki dewizom uzyskanym z eksportu węgla i miedzi a do tego była potrzebna energia. Energetycy pracowali po 42 swieta w roku więcej.

    Do tego dodajmy, że do 1998r mieli więcej niż 15 lat pracy liczone wg starej ustawy w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych (nie dostali jednak prawa do emerytury pomostowej -cofnieto juz to na co zapracowali--gdyż na dzień wyznaczony w nowej ustawie nie mieli 25 lat pracy ogółem dlatego, że są młodsi od starszych którzy już są na tych emeryturach ,są młodsi ale bardziej spracowani. Złodzieje POlityczni ukradli takim ludziom wstecznie nawet 7 lat z wieku emerytalnego ,jakim prawem ?

    Pamiętacie że były juz premier „i były Ćpun” ze Świetlika ogłosił, :” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Jak to jest że pierwszy Ćpun uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r życia .
    Kim jest ta Kopacz który popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazała na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury.
    .. Kim Ona jest: -Lekarzem POlskiego obozu pracy w stylu Oświęcim?
    Codziennie spotykam ludzi którzy takich jak Oni przeklinają z nienawiścią!

    Odpowiedz
  • Instytut Segregacji Rasowej PO.(2015-07-16 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj wg pseudo reformy emerytalnej 67 lat TUSKeBUZKA mamy:
    POdludzi zmuszonych robić średnio aż o 24 lata dłużej od uprzywilejowanych wczesnych emerytów: górników i mundurowych.

    Odpowiedz
  • pracuś(2015-07-16 17:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też czekam cierpliwie na ustawę gdzie będzie można przechodzić na emeryturę mając 40 lat pracy ale na emeryturę pełną a nie częściową.Młodzi nie maja pracy a my musimy pracować tak długo ponad 40 lat.Z resztą niektórzy mają 40 lat pracy i więcej i nie mają pracy no To jest chore.Myślę że od 01.01.2016 wejdzie ta ustawa.

    Odpowiedz
  • ńa rządy PO+PSL nie możemy liczyć że to...........(2015-07-16 18:23) Zgłoś naruszenie 00

    wprowadzą,oni nie po to nas okradli żeby teraz nam dawać.Sianie populizmu wyborczego i nic więcej.Trzeba to pogonić z wiejskiej i liczyć na projekt pana Dudy.

    Odpowiedz
  • 65-latki(2015-09-01 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Mój głos na wyborach zależy od tego czy w końcu wprowadzą zmianę na 40 lat stażu pracy w emeryturach.Mam 65 lat i powinienem właśnie przejść na emeryturę po 48 latach pracy,nie chce dostawać jałmużny w postaci połowy emerytury bo za nia nie przezyje tym bardziej,że jestem w tej chwili na zasiłku dla bezrobotnych.Jestem zmęczony,wypalony i nie czuję sie najlepiej jak wielu innych mi podobnych.Więc albo w końcu to wprowadzicie i nie będzie pół roku gadania albo nie rusze się z domu.Albo obiecanki zostana w końcu spełnione albo już nigdy nie zagłosuje na żadna partię.Dosyć oszukiwania.

    Odpowiedz