statystyki

Ostrożnie przy zawieraniu umów z interim managerem

autor: Wojciech Ostaszewski16.07.2015, 10:28; Aktualizacja: 16.07.2015, 11:04

Zgodnie ze światowymi trendami również na krajowym rynku rosnącą popularnością cieszy się nowy typ specjalisty – interim manager (tymczasowo zarządzający). Interim managerowie to doświadczeni specjaliści, którzy są wynajmowani do wykonania konkretnego zadania. Najczęściej chodzi o restrukturyzację spółki, działania doraźne w sytuacji kryzysu czy też szeroko postrzegane zarządzanie projektami (project management). Zarówno spółka, jak i interim manager zakładają, że współpraca będzie trwała przez z góry ustalony czas – kontrakty zawierane są z reguły od 6 do 12 miesięcy.

Korzyści płynące z korzystania z usług interim managera mają również wymiar psychologiczny – tymczasowo zarządzający, który z zasady obecny jest w spółce jedynie czasowo, nie boi się podejmować trudnych, często niepopularnych decyzji. Nie myśli o ewaluacjach ani o tym, czy pracownicy i pozostałe osoby zarządzające mają o nim dobre zdanie – nastawiony jest wyłącznie na wykonanie zadania.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane