statystyki

Ostrożnie przy zawieraniu umów z interim managerem

autor: Wojciech Ostaszewski16.07.2015, 10:28; Aktualizacja: 16.07.2015, 11:04

Zgodnie ze światowymi trendami również na krajowym rynku rosnącą popularnością cieszy się nowy typ specjalisty – interim manager (tymczasowo zarządzający). Interim managerowie to doświadczeni specjaliści, którzy są wynajmowani do wykonania konkretnego zadania. Najczęściej chodzi o restrukturyzację spółki, działania doraźne w sytuacji kryzysu czy też szeroko postrzegane zarządzanie projektami (project management). Zarówno spółka, jak i interim manager zakładają, że współpraca będzie trwała przez z góry ustalony czas – kontrakty zawierane są z reguły od 6 do 12 miesięcy.

Korzyści płynące z korzystania z usług interim managera mają również wymiar psychologiczny – tymczasowo zarządzający, który z zasady obecny jest w spółce jedynie czasowo, nie boi się podejmować trudnych, często niepopularnych decyzji. Nie myśli o ewaluacjach ani o tym, czy pracownicy i pozostałe osoby zarządzające mają o nim dobre zdanie – nastawiony jest wyłącznie na wykonanie zadania.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane