Wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, będzie wynosił 3,50 - zdecydował rząd, wydając rozporządzenie w tej sprawie.

Jak podano dziś w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu, "po zmianie wskaźnik ten będzie adekwatny do wielkości przewidzianej dla innych służb - Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Agencji Wywiadu".

Premier Donald Tusk na konferencji prasowej powiedział, iż "w skutek interwencji m.in. na zespole ds. służb specjalnych zadbał o to, by CBA było mniej poszkodowane, a nie bardziej".

"Moja interwencja zaowocowała tym, że funkcjonariusze CBA będą zarabiali trochę więcej niż wynikało to z pierwotnego projektu" - wyjaśnił. "Proszę mi wierzyć, w porównaniu z tym co zaproponowano w pierwotnym projekcie, funkcjonariusze CBA otrzymają, czy w ogóle budżet CBA, będzie trochę większy, a nie mniejszy" - dodał.

Reklama

Ostatnio obowiązujący dla funkcjonariuszy wskaźnik wynosił 3,96

Z informacji uzyskanych dziś w CBA wynika, że ostatnio obowiązujący dla funkcjonariuszy wskaźnik wynosił 3,96.

O planach obniżenia pensji pracowników CBA napisała w czerwcu "Rzeczpospolita". Potwierdzał to wówczas wicepremier Grzegorz Schetyna, oceniając, że "CBA od początku swojego powstania była uprzywilejowana, jeśli chodzi o zarobki".