500 zł na dziecko: Czy Polskę stać na dodatki dla 3,7 mln osób?

07.07.2015, 14:22; Aktualizacja: 07.07.2015, 14:22
"Wiemy, skąd wziąć pieniądze" - zapewnia Beata Szydło

"Wiemy, skąd wziąć pieniądze" - zapewnia Beata Szydłoźródło: ShutterStock

Jak poinformowała we wtorek rano nowa rzeczniczka PiS Elżbieta Witek, politycy PiS w cyklu konferencji będą pokazywali źródła finansowania propozycji programowych, które przedstawiła w sobotę kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Pierwsza konferencja, która odbyła się we wtorek, dotyczyła programu 500 zł na dziecko.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (51)

  • ue(2015-07-07 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    100 euro to chyba stac tak jak wszzędzie w UE .No moze cos za duzo 23 euro to sprawiedliwe

    Odpowiedz
  • Wiktoria(2015-07-07 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Może w końcu ktoś się zdecyduje na które dziecko dopłata gdyż raz mówią że na każde a raz że na drugie i następne.

    Odpowiedz
  • buhhaha(2015-07-07 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    1000 zł na dwójkę i można nie robić!!!

    Odpowiedz
  • Inka(2015-07-07 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, rozdawajmy pieniądze biednym, niech się mnoży elektorat, który nic nie da od siebie a tylko rękę będzie wyciągał po więcej, bo po co iść do pracy, zarabiać, płacić podatki skoro z dzieci można sobie zrobić źródło utrzymania. Klasa średnia wciąż bedzie miala po jednym dziecku, bo są za bogaci na pomoc od państwa a chcą dać dziecku żyć w normalnych warunkach i dać szansę na edukację, a co za tym idzie jakaś przyszłość, na wlasny rachunek a nie na cudzym, a wszystko niestety kosztuje. Mlode małżeństwo z kredytem na mieszkanie i małym dzieckiem nie dostanie nawet miejsca w publicznym żłobku bo ich stać na prywatny... Jak zwykle lekka ręką się rozdaje pieniądze i jak zwykle daje się tam, gdzie zamiast marchewki przydałby sie kij.

    Odpowiedz
  • Podniesc wszystkim emerytom PIT do 35%(2015-07-07 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Co sie nie obiecuje, aby wygrac wybory.

    Ale ostatecznie mozna przeciez podniesc wszystkim emerytom podatek PIT do 35% i kasa sie znajdzie na dzieci.

    Odpowiedz
  • iwonka(2015-07-07 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    A stać utrzymywać 40-letnich emerytów różnych maści? Stać na korupcje na szczytach władzy i ośmiorniczki? Czemu więc nie stać na dzieci, które są przyszłością narodu???

    Odpowiedz
  • W Belgii...(2015-07-07 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    W Belgii na dzieci przysluguje KWOTA WOLNA od podatku /2014 r./:
    - na jedno dziecko - 1500 euro rocznie,
    - na dwoje dzieci - 3870 euro "
    - na troje dzieci - 8670 euro "
    - na czworo dzieci - 14 020 euro "
    na kazde kolejne dziecko kwota wolna od podatku w wysokosci 5350 euro.

    Srednia pensja krajowa wynosi 3 752 euro brutto /rocznie 46,5 tys. euro/.
    Minimalna pensja krajowa wynosi 1 472 euro brutto /rocznie 17 760 euro/.
    Kwota wolna od podatku okolo 7 tys. euro.
    Skladka zdrowotna to 13% wynagrodzenia.

    Minimalna pensja prawie wystarcza: na odpis kwoty wolnej od podatku, skladke zdrowotna i odpis kwoty wolnej od podatku na trojke dzieci.

    Srednia pensja wystarcza: na odpis kwoty wolnej od podatku, skladke zdrowotna i odpis kwoty wolnej od podatku dla siedmioro dzieci.
    ---
    Nie przesadzajmy w Polsce z zasikiem 500 zl miesiecznie na jedno dziecko.
    Nie jestem zwolennikiem zasilkow.
    Preferuje kwote wolna od podatku lub odpis ulgi od podatku.

    Odpowiedz
  • cd. nr 7(2015-07-07 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    W Belgii po odpisach roznego typu ulg od wynagrodzenia, od kwoty powyzej 37 tys. euro rocznie placi 50% PIT.

    Odpowiedz
  • Uwazam...(2015-07-07 21:32) Zgłoś naruszenie 63

    Uwazam, ze obecny system ulg podatkowych na dzieci w Polsce jest prawidlowy.
    Obowiazek ekonomiczny wychowania dzieci musi spoczywac na rodzicach.

    Odpowiedz
  • iwonka(2015-07-07 23:10) Zgłoś naruszenie 10

    Do 9, dobrze, tylko niech państwo nie kasuje za wszystkie artykuły dziecięce na dzień dobry 23% VAT. Bo to jest rodzaj kary za posiadanie dzieci, więc i Polacy się wypięli i niech chcą dzieci albo max jedno. Ale jak rząd woli za 20 lat zaludnić Polskę arabami to nie ma sprawy. Tylko czy to jeszcze będzie Polska?

    Odpowiedz
  • rodzic jedynaka(2015-07-08 07:51) Zgłoś naruszenie 00

    a rodzice z jednym dzieckiem (z różnych przyczyn )? to co wychodzi na to że traktowani sa jako bezdzietni, szczególnie ci którzy nie sa patologią i zarabiają ok średniej krajowe. No suuper ulgę na dziecko tez nam zabrali, bo 112 tys. przychodu na roku na dwoje to wychodzi ok . 4700 brutto na miesiąc, to tak wiele (przy kredycie na mieszkanie, bez dopłat oczywiście to całe g...)? ludzie czy nasze dzieci są gorsze. Nie gorsi sa rodzice, bo pracują i łap nie wyciągają po państwowe. Dziękuję ci prezydencie Dudo że mnie w maliny wpuściłeś, przed wyborami mówiłeś co innego

    Odpowiedz
  • OO(2015-07-08 09:03) Zgłoś naruszenie 00

    W każdym zachodnim kraju istnieje zasiłek rodzinny przyznawany na zasadach - odprowadzasz składki - dostajesz, nie wiem co w tym programie proponowanym w Polsce aż tak Państwa dziwi. Państwo powinno wspierać rodziny wychowujące dzieci i kropka.

    Odpowiedz
  • obserwator(2015-07-08 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    pytam, czy ci co tak krytykuja te 500 zł dodatku mają dzieci, zabierają dzieci od rodziców ponieważ jest bieda i oddają rodzinom zastępczym, którym płaci się dużo więcej niż 500 zł lub do domów dziecka, gdzie utrzymanie miesięczne kosztuje 3000 zł, ale o tym w polemice PO tego się nie porusza

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-07-08 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    do wpisu 3 jak to cię tak rozweseliło, to postaraj się o dzieci i nie pracuj, tylko pamiętaj te pieniądze będa dla dzieci, a nie dla ciebie, wiecej je wydaj na ich potrzeby

    Odpowiedz
  • Rodzic jedynaczki(2015-07-08 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Mojej małej, jedynej córce cały czas mówię, że z powodu decyzji Komorowskiego, Tuska a teraz również Szydło nie dostaje żadnego dofinansowania - bo jest jedynaczką (chciałem więcej, ale nie wyszło), spada oprocentowanie jej konta Junior w Banku, ja mam coraz mniej pieniędzy na jej utrzymanie z powodu braku programu umiarkowanych cen na wszystko co dla dzieci, rosnących cen a teraz zapowiada się, że będę musiał dopłacać do tych co mają co najmniej dwoje dzieci (niezależnie czy biedni czy bogaci (bez limitu dochodów) - gdzie w tym logika?). A Ona - Tatuś nie głosuj na nich, bo nie potrafią rządzić, przecież musisz najpierw wychować mnie i zaoszczędzić aby kupić mi braciszka i siostrzyczkę. A ja słucham mojej córci

    Odpowiedz
  • EWCIA(2015-07-08 10:44) Zgłoś naruszenie 20

    Bezsensowny pomysł, będzie się szerzyć patologia. To Ci co mają ciut więcej nie będą w ogóle chcieć mieć dzieci, jak będą dawać tylko biednym tam gdzie nie pracują i żyją tylko z pieniędzy dzieci. GŁUPOTA! GRATULUJE POMYSŁU NA WYGRANIE WYBORÓW ALE CO POTEM!

    Odpowiedz
  • kapsel(2015-07-08 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Każdy pomysł, aby polepszyć demografię jest dobry. Karta dużej rodziny jak widać to za mało.

    Odpowiedz
  • o(2015-07-08 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    na co chcą to rządzących stać np. na opłaty na studia zagraniczne, nie mówiąc o niegospodarności

    Odpowiedz
  • MarkXIII(2015-07-08 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do wszystkich którzy są przeciw 500 zł na dziecko mam pytanie. Czy wiecie jakie są zasiłki na dzieci w Niemczech, Austrii, Szwecji itd. ? Czy te Państwa wspierają darmozjadów czy po prostu prowadzą politykę pro rodzinną. Wreszcie kopiujemy z zachodu takie prawo które wspomaga też rodziny, a nie tylko elity (wspomnę tu likwidacje najwyższego progu podatkowego dla najbogatszych)

    Odpowiedz
  • x(2015-07-09 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    No to niektórzy teraz będą pić aż poślepną. Są takie rodziny , które w ciągu roku wydadzą na świat 2 potomków (nie z jednej ciąży) i co miesiąc kaska leci . Śmiać się będą przy flaszce z tych jeleni pracujących za najniższą krajową, Bo im jako rodzinom wielodzietnym wszystko się będzie należało, nawet wyższe emerytury.

    Odpowiedz