statystyki

Wniosek o refundację składek do ZUS z nowym formularzem

autor: Michalina Topolewska03.07.2015, 07:33; Aktualizacja: 23.11.2015, 11:59

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które starają się o zwrot składek opłaconych do ZUS, powinny z lipcowym wnioskiem złożyć zaświadczenie o pomocy de minimis na nowym druku.

O zmianie wymagań w tym zakresie informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Wskazuje, że wzór zaświadczenia INF-O-PdM został określony w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z 24 października 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz.U. poz. 1543). Od 6 lipca będzie on dostępny w systemie obsługi dofinansowań i refundacji (SODiR), który umożliwia składanie dokumentów w formie elektronicznej.

Niepełnosprawni, którzy korzystają z tej aplikacji, powinni więc wraz z pierwszym wysyłanym od tej daty wnioskiem Wn-U-G o refundację składek dołączyć aktualny formularz INF-O-PdM. Natomiast osoby składające dokumenty w formie papierowej muszą wydrukować go ze strony internetowej www.pfron.org.pl oraz przesłać go razem z drukiem potrzebnym do uzyskania zwrotu składek do funduszu.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane