statystyki

Wniosek o refundację składek do ZUS z nowym formularzem

autor: Michalina Topolewska03.07.2015, 07:33; Aktualizacja: 23.11.2015, 11:59

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które starają się o zwrot składek opłaconych do ZUS, powinny z lipcowym wnioskiem złożyć zaświadczenie o pomocy de minimis na nowym druku.

O zmianie wymagań w tym zakresie informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Wskazuje, że wzór zaświadczenia INF-O-PdM został określony w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z 24 października 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz.U. poz. 1543). Od 6 lipca będzie on dostępny w systemie obsługi dofinansowań i refundacji (SODiR), który umożliwia składanie dokumentów w formie elektronicznej.

Niepełnosprawni, którzy korzystają z tej aplikacji, powinni więc wraz z pierwszym wysyłanym od tej daty wnioskiem Wn-U-G o refundację składek dołączyć aktualny formularz INF-O-PdM. Natomiast osoby składające dokumenty w formie papierowej muszą wydrukować go ze strony internetowej www.pfron.org.pl oraz przesłać go razem z drukiem potrzebnym do uzyskania zwrotu składek do funduszu.


Pozostało jeszcze 48% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane