statystyki

Sawicki: Organizacje rolników blokują własny projekt ustawy o komisji trójstronnej

autor: Bożena Wiktorowska03.07.2015, 07:33; Aktualizacja: 03.07.2015, 08:53
Marek Sawicki

Marek Sawickiźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Myślę, że związki zawodowe się przestraszyły, że uregulowanie procedury rozstrzygania sporu spowoduje wydłużenie drogi ogłaszania i organizowania protestów - mówi w wywiadzie dla DGP Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie, ale chyba nie będzie łatwo. Związki zawodowe zarzucają bowiem, że procesowany projekt nie był z nimi konsultowany. To poważny zarzut.

Ale nieprawdziwy. Projekt posłów PSL tak naprawdę został przygotowany przez organizacje związkowe, które przez kilka miesięcy pracowały nad nimi. Nie ma więc w nim zapisów, które nie zostały ustalone ze stroną społeczną.

Czytałam wersję przygotowaną przez Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Różnice są duże.

Ten projekt był punktem wyjścia do negocjacji ze stroną związkową. W sumie w pracach uczestniczyło 17 związków, które były zainteresowane przygotowaniem rolniczej komisji dialogu.

A ze swojej strony nic pan nie zmienił w zapisach projektu? Nie miał pan pokusy takiego zmodyfikowania proponowanych przepisów, aby w przyszłości stronie rządowej łatwiej było narzucić stronie związkowej swoje zdanie?

Absolutnie. Naszym zadaniem było jedynie zredagowanie projektu w taki sposób, żeby dokument ten był spójny prawnie i poprawny legislacyjnie.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane