statystyki

Nowy instrument walki z bezrobociem młodych wymaga poprawek

autor: Michalina Topolewska02.07.2015, 07:32; Aktualizacja: 02.07.2015, 09:05
bezrobotny-praca

114,8 tys. to szacowana liczba osób, których zatrudnienie będzie refundowaneźródło: ShutterStock

Okres refundacji i obowiązkowego zatrudnienia osób, których przyjęcie do pracy jest wspierane przez starostów ze środków Funduszu Pracy (FP), powinien być bardziej elastyczny.

Tak uważa Związek Powiatów Polskich (ZPP) w opinii przekazanej do poselskiego projektu zmian w ustawie z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia oraz instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 149 ze zm.). Jego celem jest wprowadzenie w latach 2016–2017 nowego instrumentu, który ma zachęcać do zatrudniania osób bezrobotnych do 30. roku życia. Projekt przewiduje, że starosta będzie refundował pracodawcom koszty ich zatrudnienia (do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę) przez okres 12 miesięcy, pod warunkiem że utrzymają ich w pracy przez kolejny rok.

Zdaniem ZPP okres finansowego wsparcia powinien być określony w bardziej elastyczny sposób, tak aby 12 miesięcy było jego maksymalnym wymiarem. Również późniejszy czas kontynuacji zatrudnienia takiej osoby mógłby zostać skrócony.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane