Czy osobie na zastępstwo wypowiadać umowę

autor: Marcin Nagórek02.07.2015, 09:57; Aktualizacja: 02.07.2015, 10:40
pracownik, biuro, stres

Nie ma potrzeby wypowiadać pracownikowi umowy o pracę na zastępstwo, ponieważ umowa ta automatycznie się rozwiąże z dniem powrotu zastępowanej osobyźródło: ShutterStock

Wkrótce wróci z urlopu bezpłatnego mój pracownik. Mam też pracownika na jego zastępstwo. Jak mogę najszybciej zakończyć współpracę z tym zastępcą? Czy muszę dać wypowiedzenie, czy mogę to załatwić w inny sposób?

Nie ma potrzeby wypowiadać pracownikowi umowy o pracę na zastępstwo, ponieważ umowa ta automatycznie się rozwiąże z dniem powrotu zastępowanej osoby.

Zgodnie z art. 25 par. 1 kodeksu pracy (dalej: k.p.) rodzajami umów o pracę są umowa na czas nieokreślony, na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy. Natomiast umowa o pracę na zastępstwo jest jedynie odmianą umowy o pracę na czas określony zawieraną przez pracodawcę w sytuacji, w której zachodzi konieczność zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Taka umowa zostaje zawarta tylko na czas określony obejmujący okres takiej nieobecności.


Pozostało jeszcze 75% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane