Można wnioskować o dotacje na domy seniora

autor: Michalina Topolewska09.06.2015, 07:19; Aktualizacja: 09.06.2015, 09:11

Do 30 czerwca samorządy mogą przesyłać swoje oferty o dofinansowanie do tworzenia dziennych domów „Senior-WIGOR”. Rząd przeznaczy w tym roku na ten cel 30 mln zł.

Po prawie trzech miesiącach od przyjęcia przez Radę Ministrów uchwały ustanawiającej wieloletni program wspierający zakładanie placówek dla osób starszych, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) ogłosiło wreszcie konkurs umożliwiający staranie się o budżetowe wsparcie. Zasady konkursu przewidują, że samorządy mogą składać wnioski o jednorazową dotację na utworzenie dziennego domu pobytu w wysokości nie większej niż 80 proc. kosztów realizacji tego zadania (resztę muszą zapewnić jako wkład własny). Nie może to być jednak więcej niż 250 tys. zł, przy czym na adaptację pomieszczeń lub budynku można otrzymać 180 tys. zł, a na jego wyposażenie 70 tys. zł. Natomiast drugim elementem konkursu jest dofinansowanie na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania domu „Senior-WIGOR”. W tym przypadku maksymalna kwota dotacji ma wynosić 200 zł miesięcznie na jedną osobę.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane