statystyki

Rolnicy przeniesieni z KRUS do ZUS mogą ubiegać się o przywrócenie

autor: Bożena Wiktorowska02.06.2015, 07:22; Aktualizacja: 02.06.2015, 08:12

Tylko do 30 czerwca domownicy oraz właściciele gospodarstw rolnych, którzy przed 1 stycznia 2015 r. zostali wykluczeni z KRUS, mogą składać wnioski o przywrócenia do systemu rolniczego.

KRUS przygotował specjalny wniosek, który umożliwi objęcie osób ubezpieczeniem rolniczym w okresie, kiedy wykonywali prace na rzecz straży pożarnej lub gminy – na podstawie umów-zleceń, agencyjnej lub innej umowy o świadczeniu usług. Z takiej możliwości mogą jednak skorzystać wyłącznie ci rolnicy, których przychód osiągany z tytułu tych kontraktów w rozliczeniu miesięcznym nie przekraczał kwoty równej połowie minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego na podstawie odrębnych przepisów (szczegółowa informacja o wysokości kwot minimalnego wynagrodzenia za lata przed 2015 r. jest dostępna na stronie www.mpsips.gov.pl/prawo-pracy/wynagrodzenia/).


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

 • Energetyk(2015-06-02 10:25) Zgłoś naruszenie 10

  POlską rządzi Mafia POlityczna .
  Gostek: biedny mieszkaniec gminy ,wsi ,miasta -musi aby korzystać z leczenia płacić taaaaaaaaaaaaaaaaaki ZUS ,
  a ten Który jest często bardzo majetny ,dysponuje dziesiatkaim ,setkami hekarów ,ciagnikami ,maszynami ,chałupami jak stodoły ,silosami ,którego stać na dziesiatki dzieciaków leczących sie na koszt Podatnika ,zleczy siebie i rodzine za pieniadze tych którzy cięzko pracują i czesto smieje sie do rozpuku jak Korwin Mike który to uwidocznił . Znam takich -to Państwo jest chore i Oni idą na emerytrę w wieku 55lat czesto korzystajac z rent Unijnych. Dopłat maja tyle co fachowiec rocznego zarobku z sobotami niedzielami nie zarobi.

  Odpowiedz
 • Kasia(2017-02-22 10:52) Zgłoś naruszenie 00

  Jak coś piszesz energetyku ,to zastanów się co.Myślisz ,że dotacje idą na głupoty?Kup ha póżniej złóż papiery na dotacje dokupuj jeszcze ,bierz kredyty i stawiaj silosy,obory ,A nie leżysz do góry brzuchem

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane