statystyki

Rolnicy przeniesieni z KRUS do ZUS mogą ubiegać się o przywrócenie

autor: Bożena Wiktorowska02.06.2015, 07:22; Aktualizacja: 02.06.2015, 08:12

Tylko do 30 czerwca domownicy oraz właściciele gospodarstw rolnych, którzy przed 1 stycznia 2015 r. zostali wykluczeni z KRUS, mogą składać wnioski o przywrócenia do systemu rolniczego.

KRUS przygotował specjalny wniosek, który umożliwi objęcie osób ubezpieczeniem rolniczym w okresie, kiedy wykonywali prace na rzecz straży pożarnej lub gminy – na podstawie umów-zleceń, agencyjnej lub innej umowy o świadczeniu usług. Z takiej możliwości mogą jednak skorzystać wyłącznie ci rolnicy, których przychód osiągany z tytułu tych kontraktów w rozliczeniu miesięcznym nie przekraczał kwoty równej połowie minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego na podstawie odrębnych przepisów (szczegółowa informacja o wysokości kwot minimalnego wynagrodzenia za lata przed 2015 r. jest dostępna na stronie www.mpsips.gov.pl/prawo-pracy/wynagrodzenia/).


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

 • Energetyk(2015-06-02 10:25) Zgłoś naruszenie 10

  POlską rządzi Mafia POlityczna .
  Gostek: biedny mieszkaniec gminy ,wsi ,miasta -musi aby korzystać z leczenia płacić taaaaaaaaaaaaaaaaaki ZUS ,
  a ten Który jest często bardzo majetny ,dysponuje dziesiatkaim ,setkami hekarów ,ciagnikami ,maszynami ,chałupami jak stodoły ,silosami ,którego stać na dziesiatki dzieciaków leczących sie na koszt Podatnika ,zleczy siebie i rodzine za pieniadze tych którzy cięzko pracują i czesto smieje sie do rozpuku jak Korwin Mike który to uwidocznił . Znam takich -to Państwo jest chore i Oni idą na emerytrę w wieku 55lat czesto korzystajac z rent Unijnych. Dopłat maja tyle co fachowiec rocznego zarobku z sobotami niedzielami nie zarobi.

  Odpowiedz
 • Kasia(2017-02-22 10:52) Zgłoś naruszenie 00

  Jak coś piszesz energetyku ,to zastanów się co.Myślisz ,że dotacje idą na głupoty?Kup ha póżniej złóż papiery na dotacje dokupuj jeszcze ,bierz kredyty i stawiaj silosy,obory ,A nie leżysz do góry brzuchem

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane